رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

«اطلس سایبری» لرستان رونمایی می‌شود

«اطلس سایبری» لرستان رونمایی می‌شود

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان با اشاره به رونمایی «اطلس سایبری» لرستان گفت: کل شبکه آی تی استان را اسکن و به‌صورت مداوم این شبکه رصد می‌شود و آسیب‌پذیری‌ها را به دستگاه‌ها گزارش می‌دهیم .

شهاب حیدری ظهر امروز در جلسه قرارگاه پدافند سایبری استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: شهریورماه سال ۹۵ مرکز آپا در استان به‌عنوان هفدهمین مرکز افتتاح و تبدیل به بزرگ‌ترین مرکز آموزش غرب کشور شده است.

وی افزود: فضای کاری اختصاصی را تشکیل و آزمایشگاه تخصصی را در این حوزه راه‌اندازی کردیم همچنین ۴۵ کارگاه آموزشی برگزار شد و تاکنون دوره‌های آموزشی را برگزار کرده‌ایم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان عنوان کرد: بخشی از همایش‌ها و سمینارهای تخصصی بوده، دوتیم فنی را ساماندهی کرده و مرکز تولید محتوا را داشته‌ایم و تاکنون ۴۷۸ دقیقه محتوا در حوزه امنیت و افتا تولیدشده که سه هزار و ۹۰۱ بار این فیلم‌های کوتاه دیده‌شده که بخش بزرگی فیلم‌های آموزشی بوده است.

وی بیان کرد: دور همی‌های فصلی و هفت کارگاه آموزشی نیز در این قالب برگزار کرده‌ایم که می‌توان به کارگاه مهندسی آموزشی، کارگاه آموزشی کاربر خاص و کارگاه‌های آموزشی از این قبیل اشاره کرد.

حیدری بابیان اینکه سال گذشته افتتاحیه پایش متمرکز امنیت سایبری را در استان داشتیم و دستور کارهای متفاوتی را دنبال کردیم تصریح کرد: امروز اطلس سایبری استان رونمایی می‌شود، کل شبکه آی تی استان را اسکن می‌کنیم و به‌صورت مداوم این شبکه رصد می‌شود و آسیب‌پذیری‌ها را به دستگاه‌ها گزارش  می‌دهیم.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که دنبال می‌کنیم تست نفوذ است که تاکنون پنج دستگاه اجرایی استان را انجام داده‌ایم و گزارشات را به‌صورت محرمانه به مدیران دستگاه‌ها اعلام کردیم.

۴۹