رفتن به محتوای اصلی
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

«کیش» هوشمند و نوآور می‌شود

«کیش» هوشمند و نوآور می‌شود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در آیین امضای تفاهم نامه همکاری ایجاد زیست‌بوم نوآوری و تبدیل کیش به شهر هوشمند، هدف از امضای این تفاهم‌نامه را تبدیل جزیره کیش به زیست‌بوم نوآوری و شهر هوشمند و فناور عنوان کرد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در آیین امضای تفاهم نامه همکاری ایجاد زست‌بوم نوآوری و تبدیل کیش به شهر هوشمند گفت: هدف از امضای این تفاهم‌نامه تبدیل جزیره کیش به زیست‌بوم نوآوری و شهر هوشمند و فناور است.

وی افزود: هدف اصلی این است که با تکیه بر تمامی مزیت های ذاتی کیش، یک زیست بوم نوآوری را با شتاب و سرعت بالا در این منطقه ایجاد شود.

ستاری گفت: زیست‌فناوری و تولید داروهای بیوتک، یک توانمندی‌شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی است؛ نطفه‌های اولیه این تحول به زودی در کیش ظهور و بروز پیدا می کند و با فضای آماده صادراتی که در این جزیره مهیاست، تحول تازه‌ای در اقتصاد ایجاد می‌شود.

 

وی ادامه داد: هزار دانشجو در جزیره کیش حضور دارند که ۷۰ درصدشان در تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند. این ظرفیت خارق العاده نیروی انسانی، فرصتی را ایجاد می کند که تحول اساسی در زیست بوم نوآوری ایجاد خواهند کرد.

 

منبع:خبرگزاری فارس

۴۹