رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

آسیب دیدن زیرساخت‌های سایبری تمامی زیرساخت‌های حیاتی کشور را به خطر می‌اندازد

نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌وگو با پاپسا:

آسیب دیدن زیرساخت‌های سایبری تمامی زیرساخت‌های حیاتی کشور را به خطر می‌اندازد

یک نماینده مجلس شورای اسلامی بر این باور است آسیب دیدن زیرساخت‌های سایبری تمامی زیرساخت‌های حیاتی کشور را به خطر می‌اندازد لذا باید به شدت موضوع پدافند سایبری در دستور کار مسئولان و دستگاه‌ها باشد.

فریدون احمدی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه پدافند سایبری کشور(پاپسا) با اشاره به چالش‌های پیش روی شبکه‌های اجتماعی به موضوع فیلترینگ تلگرام اشاره کرد و گفت: اگرچه این تصمیم با هزینه بسیار بالا برای کشور اجرایی شد اما ثمره این اجرا هیچ نسبتی با اهداف در نظر گرفته شده ندارد و امروز اغلب کاربران در حال استفاده از تلگرام با فیلترشکن و یا نسخه‌های غیررسمی آن هستند.

 

وی با بیان اینکه به نظر من نمی‌توان در مقابل فناوری با رویکردهای سلبی به موفقیت‌های مهمی دست پیدا کرد، گفت: به نظرم ما باید بیش از گذشته به ابعاد فرهنگی و آموزش نحوه صحیح استفاده از شبکه‌های اجتماعی بازگردیم و اگر بتوانیم در حوزه‌های فرهنگی خود را تقویت کنیم می‌توانیم آسیب‌های فناوری‌های نوظهور را نیز کاهش دهیم.

 

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ما باید جنگ از سوی دشمن را جدی بگیریم، خاطرنشان کرد: این جنگ در حوزه‌های مختلفی همچون سیاسی و امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اخیرا سایبری در جریان است.

 

احمدی با تاکید بر اینکه آسیب دیدن زیرساخت‌های سایبری عملا باعث آسیب‌دیدن زیرساخت‌های اقتصادی، نظامی و خدمات‌رسانی کشور می‌شود، گفت: به نظر بنده ما در این خصوص کم‌توجهی کردیم و در شرایط کنونی باید بیش از پیش موضوع پدافند سایبری را در دستور کار قرار دهیم.

 

۴۹