رفتن به محتوای اصلی
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

آمادگی ایران برای مواجهه با حملات سایبری آمریکا

رئیس پلیس فتا عنوان کرد

آمادگی ایران برای مواجهه با حملات سایبری آمریکا

سردار هادیانفر درباره آمادگی مواجهه با حملات سایبری پس از افزایش تهدیدهای آمریکا گفت: همه لایحه‌های امنیت سایبری ایران به وظایف خود آشنا بوده و آماده هستند.

 سردار کمال هادیانفر در پاسخ به این سوال که آیا حملات سایبری به زیرساخت‌ها و مراکز فعال در فضای مجازی کشورمان افزایش داشته است یا خیر اظهار کرد: روزانه معمولاً بین ۶ تا ۷ میلیون حمله به اهداف فضای مجازی در ایران رخ می‌دهد که با انگیزه‌های مختلفی از جمله کنجکاوی، مالی، سیاسی و غیره انجام می‌شود و این موضوع تنها مختص ایران نیست بلکه کشورهای دیگر هم به هم میزان هدف این حملات قرار می‌گیرند.

 

رئیس پلیس فتا با بیان اینکه این حملات عمدتاً غیرموثر بوده و جدی و نگران‌کننده نیستند گفت: در سال گذشته از میان تمام این حملات، تنها ۲۹۳ حمله هکری جدی رخ داد که خوشبختانه با تشخیص به موقع و مقابله موثری خسارتی را ایجاد نکردند.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا ایران آمادگی مواجهه با حملات سایبری احتمالی به دنبال افزایش تهدیدهای آمریکا در هفته‌های اخیر را دارد گفت: با توجه به شرایط، ایران آمادگی کامل دارد و همه لایحه‌های امنیت سایبری ایران به وظایف خود آشنا بوده و آماده هستند.

 

هادیانفر خاطرنشان کرد: از ماه‌ها پیش جلسات منظمی در مرکز ملی فضای مجازی آغاز شده تا هم‌افزایی‌ها در این حوزه افزایش یابد.

 

رئیس پلیس فتا ناجا با تاکید بر ضرورت توجه همه سازمان‌ها و نهادها به امنیت سایبری خودشان گفت: در وهله اول همه سازمان‌ها، بانک‌ها، ادارات و دستگاه‌هایی که خدمات خود را در فضای سایبری ارائه می‌دهند باید به امنیت خود در این فضا توجه داشته باشند و این نخستین لایه امنیتی است که همه این دستگاه‌ها باید به آن توجه کنند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس سند نظام پیشگیری و مقابله مصوبه شورای عالی فضای مجازی، نظام امنیتی در فضای سایبری کشور در سه لایه مرکز افتا، مرکز ماهر و پلیس فتا قرار دارد.

۴۹