رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

آگاه‌سازی عمومی یکی از موثرترین راهکار‌های کاهش تهدیدات در فضای سایبری

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن در گفت‌وگو با پاپسا عنوان کرد

آگاه‌سازی عمومی یکی از موثرترین راهکار‌های کاهش تهدیدات در فضای سایبری

آگاه‌سازی عمومی یکی از موثرترین راهکار‌های کاهش تهدیدات در فضای سایبری است.

رضا علیزاده نماینده مردم ورزقان درمجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه پدافند سایبری کشور(پاپسا) بااشاره به اهمیت فوق العاده محافظت از فضای سایبری و بالابردن ضریب امنیتی آن گفت: دشمن از هر طریقی که بتواند وارد میدان شده و ضربات آسیب‌زننده خود را به کشور تحمیل می‌نماید.لذا امروزه با گسترش سیستم‌های الکترونیکی و فضای مجازی تمامی سیستم‌های بانکی به سمت فضای سایبری حرکت می‌کنند، بنابراین نیازمند حفاظت فوق‌العاده ازاینگونه سیستم‌ها هستیم.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم استفاده از فضای مجازی امری غیرممکن است، گفت: سیستم مجازی با گسترش خود درون زندگی مردم نفوذ پیداکرده است و عدم استفاده از این سیستم امکان‌پذیر نخواهد بود اما می‌توان با نگاه پدافند سایبری ضمن بهره‌بندی از نقاط مثبت این فضا با آسیب‌ها و تهدیدات آن هم مقابله کرد.

 

وی یکی از خطرات و تهدیدات حوزه سایبری را موضوع شبکه‌های اجتماعی غیربومی دانست و گفت: ما نیازمند فرهنگ‌سازی قوی و موثر در این زمینه هستیم.

 

علیزاده ادامه داد: در صورتی که درحوزه فضای مجازی عملکرد چکشی داشته باشیم به نظر من راه فیلترشکن‌ها را بازکرده‌ایم و عملکردمان ‌نتیجه‌ دلخواه را نخواهد داشت. طبیعی است که بامحدودساختن تلگرام و مواردی همانند آن جایگزین‌هایی ارائه خواهند شد.لذا بایستی سطح آگاهی عمومی افزایش یابد.

۴۹