رفتن به محتوای اصلی
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

اتحاد آمریکا و لهستان بر ضد خدمات نسل پنجم هواوی

اتحاد آمریکا و لهستان بر ضد خدمات نسل پنجم هواوی

آمریکا و لهستان با یکدیگر بر سر ارزیابی و کنترل تجهیزات مخابراتی مورد استفاده در شبکه های نسل پنجم تلفن همراه به توافق رسیدند، اقدامی که هدف از آن مقابله با هواوی است.

مایک پنس معاون اول رئیس جمهور آمریکا و آندریژ دادا رئیس جمهور لهستان در دیدار با یکدیگر توافقنامه ای را امضا کردند که درقالب آن خط مشی های امنیتی شبکه های مخابراتی نسل پنجم تشریح شده است.

اگر چه در این توافقنامه اشاره ای به نام هواوی نشده است، اما تحلیل‌گران این اقدام واشنگتن را تازه ترین تلاش کاخ سفید به منظور کاهش نقش چین در زمینه ارائه خدمات نسل پنجم توصیف کرده اند. ارائه خدمات نسل پنجم تلفن همراه دسترسی به طیف گسترده‌ای از خدمات چندرسانه ای را ممکن می کند و درآمدزایی فراوانی خواهد داشت و شرکت هایی که کنترل این شبکه ها را در دست بگیرند، آینده اقتصاد و فناوری جهان را از آن خود خواهند کرد.

در توافقنامه یادشده هدف از امضای آن مقابله با خرابکاری و نفوذ در شبکه های ارتباطی به منظور حفاظت از حریم شخصی و آزادی های فردی مردم عنوان شده است و این در حالی است که آمریکا خود به طور گسترده از شبکه های مخابراتی و ارتباطی برای جاسوسی از مردم آمریکا و دیگر نقاط جهان سواستفاده می کند.

 

آمریکا بسیاری از متحدان خود را برای عدم استفاده از تجهیزات و خدمات هواوی تحت فشار گذارده و توافق با لهستان نیز می تواند زمینه ساز عقد توافقنامه های مشابه با برخی کشورهای دیگر باشد.

 

منبع:خبرگزاری فارس

۴۹