رفتن به محتوای اصلی
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

اتحاد آمریکا و متحدانش برای کنار گذاشتن هواوی از بازار مخابرات

اتحاد آمریکا و متحدانش برای کنار گذاشتن هواوی از بازار مخابرات

دولت ترامپ متحدان آمریکا را تحت فشار گذاشته تا مانع از دسترسی هواوی و دیگر شرکت های چینی به بازار طراحی و ایجاد شبکه های مخابراتی و ارتباطی نسل پنجم در کشورهای خود شوند.

هواوی به شدت در تلاش است تا با نصب تجهیزات مخابراتی خود در کشورهای مختلف جهان، زمینه را برای دسترسی به خدمات ۵G فراهم کند؛ امری که درآمد و سود سرشاری را برای هواوی به ارمغان می آورد اما آمریکا به علت تشدید نبرد اقتصادی با چین با این موضوع به شدت مخالف است.

آمریکا و متحدانش مدعی هستند تجهیزات ارتباطی و مخابراتی ساخت هواوی فاقد امنیت کافی است و این شرکت عامل دولت چین برای جاسوسی از دیگر کشورهاست. اما هواوی بارها اتهامات یادشده را به شدت رد کرده است.

آمریکا به تازگی کشورهایی مانند بریتانیا، لهستان و آلمان را برای ممنوع کردن خرید تجهیزات مخابراتی نسل پنجم از چین تحت فشار قرار داده است.

دولت ترامپ قبلا نگرانی های مرتبط با امنیت ملی را عامل این سخت گیری ها عنوان کرده بود، اما به نظر می رسد رشد سریع اقتصادی چین و نگرانی آمریکا از عقب ماندگی در برابر پکن عامل اصلی این سختگیری ها باشد.

 

این احتمال وجود دارد که دولت ترامپ برای افزایش فشارها بر چین در این زمینه حتی یک دستورالعمل اجرایی صادر کند تا استفاده از تجهیزات مخابراتی هواوی، زد تی ای و چند شرکت دیگر ممنوع شود.

 

منبع:خبرگزاری مهر

۴۹