رفتن به محتوای اصلی
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

اتهام زنی سایبری مجدد آمریکا علیه ایران

اتهام زنی سایبری مجدد آمریکا علیه ایران

یک شرکت امنیت سایبری آمریکایی هکرهای ایرانی را در حملات جدید به دانشگاهها متهم نموده است.

 کارشناسان شرکت آمریکایی Secureworks، که در زمینه امنیت سایبری کار می کنند، بر این باورند که هکرهای مرتبط با دولت ایران، مسئول حملات به موسسات آموزش عالی در ۱۴ کشور جهان هستند.

 

کارشناسان Secureworks مدعی شدند که مهاجمان وبسایت هایی را مانند صفحات رسمی دانشگاه ها ایجاد کردند و اطلاعات شخصی که توسط کاربران در این سایت ها وارد می‌شده، به دست هکرها افتاده است. پس از وارد کردن کلیه اطلاعات، کاربران وارد سایت های واقعی موسسات آموزشی میشده‌اند. به گفته این شرکت، هکرها در ۷۶ دانشگاه ۱۴ کشور دنیا از جمله استرالیا، کانادا، چین، اسرائیل، سوئیس، ترکیه، انگلستان و ایالات متحده فعالیت داشته اند.

 

به گفته کارشناسان این شرکت،این واقعیت که منابع آنلاین دانشگاهی به عنوان اهداف انتخاب شده بودند، یادآور حملات سایبری پیش از این توسط گروه کوبالت دیکنز بود که با دولت ایران در ارتباط بوده است.

 

گفتنی است،پیش از این در ماه مارس دفتر دادستانی منطقه جنوب نیویورک، ۹ دانشجوی ایرانی را که ۳۲۰ دانشگاه در ۲۲ کشور را هک کرده و خسارت ۳.۴ میلیارد دلاری وارد نموده بودند را از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران معرفی کرده بود.

۴۹