رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

اختلاف خانوادگی عامل ایجاد مزاحمت در اینستاگرام

اختلاف خانوادگی عامل ایجاد مزاحمت در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا البرز با اشاره به کشف یک مورد پرونده کلاهبرداری به شیوه ایجاد صفحه جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام ، به شهروندان توصیه کرد : به صفحات ناشناخته بی اعتماد باشید .

سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز در تشریح این خبر گفت : در پی شکایت مبنی بر ایجاد مزاحمت در فضای مجازی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: با تحقیقات بعمل آمده مشخص شد که شخصی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام به قصد برهم زدن زندگی وی اقدام به ایجاد صفحه‌ای جعلی و قرار دادن تصاویر شخصی در آن صفحه کرده است. 

این مقام مسوول ضمن بیان اینکه با انجام اقدامات فنی و تخصصی ادمین این پیج مورد شناسایی قرار گرفت و به این پلیس دعوت شد ، افزود : با بررسی های بیشتر مشخص گردید علت و انگیزه ساخت چنین صفحه ای توسط متهم،اختلاف خانوادگی می باشد.

سرهنگ محمد اقبالی توصیه کرد : هموطنان گرامی باید به این نکته توجه کافی را داشته باشند عکس های شخصی ، به عنوان پروفایل و یا به عنوان اشتراک گذاشتن آن ها در فضای مجازی می تواند شما را به دردسر بیاندازد، زیرا هر فردی به راحتی می تواند این عکس ها را ذخیره کند و از آنها در راستای اهداف مجرمانه سوء استفاده کند.

این مقام انتظامی تصریح کرد : با توجه به افزایش شِگرد کلاهبرداری‌های اینترنتی، آموزش خانواده‌ها در موضوعات جرایم سایبری ضرورت دارد.

رئیس پلیس فتا البرز درخاتمه بیان داشت : هموطنان می‌توانند از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از آخرین هشدارهای سایبری و روش‌های پیشگیری از سایر جرایم مطلع شوند.     

 

منبع:

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

 

۴۹