رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

ارتقای فرهنگ‌سازی در حوزه پدافند سایبری

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پاپسا خواستار شد

ارتقای فرهنگ‌سازی در حوزه پدافند سایبری

اصغر مسعودی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی معتقد است درخصوص پدافند سایبری فرهنگ‌سازی ضعیف بوده است.

اصغر مسعودی نماینده مردم نی‌ریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه پدافند سایبری کشور (پاپسا) با اشاره به اینکه دشمن درصدد است جنگ سایبری علیه کشور به راه بیندازد، گفت: دشمن طی ۴۰ سال گذشته هیچ‌وقت عناد خود با ملت ایران را کنار نگذاشته است و همواره تلاش داشته تا جبهه‌های جدیدی علیه ما ایجاد کند که جنگ سایبری یکی از این جبهه‌های جدید است.

 

وی با اشاره به اینکه فضای سایبر ظرفیت‌های بزرگی را در اختیار جامعه قرار می‌دهد اما از تهدیدات ناشی از آن نیز نباید غافل بود، افزود: در شرایط فعلی مجلس این آمادگی را داراست که در زمینه‌های مورد نیاز برای ارتقای پدافند سایبری وارد قانون‌گذاری شود.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه پدافند سایبری به طور خاص و پدافند غیرعامل به طور عام فرهنگ‌سازی مناسب صورت‌ نگرفته‌ است، گفت: این یک واقعیت است که برخی مدیران ما هنوز نسبت به الفبای این حوزه ناآشنا هستند.

 

مسعودی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با بیان اینکه یکی از مهمترین ضعف‌ها و تهدیدات در خصوص فضای سایبری به موضوع شبکه‌های اجتماعی غیربومی باز‌می‌گردد، گفت: در شرایط فعلی همه دستگاه‌ها به ویژه دولت باید تلاش کنند تا فضا برای فعالیت شبکه‌های اجتماعی بومی هموارتر از گذشته شود. 

۴۹