رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

اسرائیل هک شدن انتخاباتش را تکذیب کرد

اسرائیل هک شدن انتخاباتش را تکذیب کرد

یک گروه هکری ناشناس مدعی شد که در روز OpIsrael، سامانه انتخابات الکترونیکی رژیم صهیونیستی را هک کرده است.

مقامات رژیم صهیونیستی، ادعای هکرها را مبنی بر نفوذ به پایگاه داده رأی‌دهندگان اسرائیلی تکذیب کردند.

هکرها مدتی قبل، ادعا کرده بودند که موفق به سرقت اطلاعات پایگاه داده رأی‌دهندگان شده‌اند. در این بستر، اسامی و شماره شناسایی معتبر شرکت‌کنندگان موجود بود. کمیته مرکزی انتخابات (Central Elections Committee) اعلام کرد که هیچ‌گونه شواهدی در رابطه با هک یادشده وجود ندارد. کارشناسان توضیح دادند که اطلاعات به نمایش گذاشته شده نیز از نقض داده دیگری که در سال ۲۰۰۶ رخ داده بود، به دست آمده‌اند.

کارشناسان شرح دادند که از گذشته تاکنون، هر سال، هفتم آوریل، هزاران هکر از سراسر جهان، وبگاه‌های اسرائیلی را هک می‌کنند. بنابراین انتظار بیان چنین ادعاهایی در این روز وجود دارد. از این روز، با نام «OpIsrael» یاد می‌شود و در آن یک حمله سایبری هماهنگ به دولت و وبگاه‌های خصوصی اسرائیل صورت می‌گیرد. هدف از این تلاش‌ها، از کار انداختن اینترنت در منطقه رژیم صهیونیستی است. این کار، به وسیله ایجاد اختلال در خطوط ارتباطی و کاهش سرعت انتقال داده‌های آنلاین صورت می‌گیرد و کسب‌وکارها را با مشکل مواجه می‌سازد.

محققان توضیح دادند؛ درحالی که در طول چند سال گذشته، شدت حملات در روز OpIsrael به شدت افزایش یافته است، تلاش‌های صورت گرفته به منظور خاموش کردن ارتباطات آنلاین ناموفق بودند. با وجود این، هکرها توانستند با نفوذ به وبگاه‌ها، ظاهر آن‌ها را تغییر داده، محتوای مورد نظر خود را به نمایش بگذارند.

 

حملات یادشده ازسوی گروه هکری «Anonymous» انجام گرفت. گروهی از هکرهای سیاسی مستقل که اعتبار خود را با توجه به اقدامات گسترده و متنوع در کشورهای مختلف به دست آورده است. تیم‌هایی که ادعا می‌کنند با این هکرها ارتباط دارند، به وبگاه‌ها و کسب‌وکارهای موجود در آمریکا، چین، ایران، سوریه و بسیاری از کشورهای دیگر حمله کرده‌اند. این سازمان، هیچ ساختار، یا رهبری مشخصی ندارد و به نظر می‌رسد؛ بسیاری از افرادی که بیان می‌کنند عضو آن هستند، دروغ می‌گویند.

 

 

منبع:سایبربان

۴۹