رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

افراد نیکوکار مراقب کلاهبرداران سایبری در اعیاد قربان و غدیر باشند

افراد نیکوکار مراقب کلاهبرداران سایبری در اعیاد قربان و غدیر باشند

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به نزدیک شدن اعیاد قربان و غدیرگفت: کلاهبرداری سایبری در پوشش گروه‌های مذهبی و خیریه یکی از روش‌هایی است که هر ساله شاهد آن هستیم.

"علی کریمی" رئیس پلیس فتا اظهار داشت: با نزدیک شدن به ایام مذهبی مانند افراد نیکوکار مراقب کلاهبرداران سایبری در اعیاد قربان و غدیر باشندعید قربان شاهد راه‌اندازی صفحات مختلف در شبکه‌های اجتماعی هستیم که در آن‌ها با درج تصاویر ناراحت کننده، اقدام به جمع آوری نذورات و یا لاشه حیوانات ذبح شده، جهت پخش گوشت آن در میان نیازمندان می‌کنند.

وی ادامه داد: بیشتر این صفحات جعلی بوده و کمک‌هایی که توسط خیرین ارسال می‌شود به افراد نیازمند داده نمی‌شود، از همین رو شهروندان نباید در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به افراد ناشناس که با عنوان‌های مختلف، قصد جمع آوری نذورات و کمک‌های خیریه را دارند اعتماد کنند.

سرهنگ کریمی ادامه داد: امروزه بیشتر اعضای خانواده دارای تلفن هوشمند بوده و بر روی این تلفن‌ها چند شبکه اجتماعی نصب شده است که این فرصت مناسبی برای مجرمین بوده تا با تحریک احساسات کاربران فضای سایبر دست به کلاهبرداری بزنند.

۴۹