رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

افزایش سرعت اینترنت با فناوری اسکنرهای فرودگاهی

افزایش سرعت اینترنت با فناوری اسکنرهای فرودگاهی

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به‌جای استفاده از سطوح امواج مغناطیسی در حافظه Memory کامپیوترها می‌توان از T-rays یا همان امواج تراهرتز استفاده کرد که درنتیجه می‌توان حافظه رایانه‌ها را ۱۰۰۰ برابر سرعت فعلی کرد.   امواج تراهرتز همان چیزی است که در اسکنرهای فرودگاهی استفاده می‌شود و درواقع امواج الکترومغناطیسی در محدوده فرکانس ۰.۳ تا ۳ تراهرتز تعریف می‌شود و طول‌موج آن بین ۰.۱ میلی‌متر تا ۱.۰ میلی‌متر است و تابش بین دو طیف تابشی مادون‌قرمز و ریزموج قرار می‌گیرد.  

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ به‌جای استفاده از سطوح امواج مغناطیسی در حافظه Memory کامپیوترها می‌توان از T-rays یا همان امواج تراهرتز استفاده کرد که درنتیجه می‌توان حافظه رایانه‌ها را ۱۰۰۰ برابر سرعت فعلی کرد.

 

امواج تراهرتز همان چیزی است که در اسکنرهای فرودگاهی استفاده می‌شود و درواقع امواج الکترومغناطیسی در محدوده فرکانس ۰.۳ تا ۳ تراهرتز تعریف می‌شود و طول‌موج آن بین ۰.۱ میلی‌متر تا ۱.۰ میلی‌متر است و تابش بین دو طیف تابشی مادون‌قرمز و ریزموج قرار می‌گیرد.

 

بنابراین به گفته محققان با استفاده از سطوح مجهز به T-Rays می‌توان پردازشی ۱۰۰۰ برابر پردازش‌های موجود در مموری کامپیوترهای کنونی درست کرد و از آن برای ساخت حافظه‌های  نسل جدید استفاده کرد.

 

محققان صرفاً تئوری را به‌صورت مقاله در nature مطرح کرده و هیچ آزمایشی عملی در این زمینه انجام نداده‌اند.

۴۹