رفتن به محتوای اصلی
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

ایجاد بخش دسترسی زودهنگام در فروشگاه گوگل

ایجاد بخش دسترسی زودهنگام در فروشگاه گوگل

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت گوگل در زمان برگزاری اجلاس «گوگل آی/ او ۲۰۱۶» (Google I/O 2016)، تمرکز اصلی خود را روی معرفی نرم‌افزارها و ویژگی‌های جدید خدمات خود برای تولیدکنندگان و توسعه‌دهندگان قرار داده بود. این شرکت از ایجاد بخش جدیدی به نام دسترسی زودهنگام در فروشگاه گوگل (Google Play Early Access) برای دریافت نسخه‌ی بتای برنامه‌های اندرویدی خبر داد.

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت گوگل در زمان برگزاری اجلاس «گوگل آی/ او ۲۰۱۶» (Google I/O 2016)، تمرکز اصلی خود را روی معرفی نرم‌افزارها و ویژگی‌های جدید خدمات خود برای تولیدکنندگان و توسعه‌دهندگان قرار داده بود. این شرکت از ایجاد بخش جدیدی به نام دسترسی زودهنگام در فروشگاه گوگل (Google Play Early Access) برای دریافت نسخه‌ی بتای برنامه‌های اندرویدی خبر داد. دریافت نسخه‌ی بتای یک برنامه از فروشگاه گوگل قابلیت جدیدی نیست و در حال حاضر نسخه‌ی بتای تعداد زیادی از برنامه‌ها در آن قرار دارد؛ اما روند پیدا کردن و نصب آن‌ها روی تلفن هوشمند برای بسیاری از کاربران مشکل است.

 

در حال حاضر کاربرانی که می‌خواهند از نسخه‌ی بتای برنامه استفاده کنند باید ابتدا در طرح آزمایش بتا، ثبت‌نام کنند. بعد از این کار توسعه‌دهندگان لینک‌هایی را به‌صورت اختصاصی برای آن‌ها ایجاد و ارسال می‌کنند تا کاربران به کمک آن بتوانند برنامه‌ی موردنظر خود را دریافت و بررسی کنند.

 

گوگل توضیح می‌دهد بخش دسترسی زودهنگام را با هدف ساده‌سازی روند ذکر شده در بالا، برای پیدا کردن و استفاده از نسخه‌های بتا ایجاد کرده است. این بخش جدید محیط مشترکی است که تولیدکنندگان و کاربران می‌توانند به‌راحتی در آن برنامه‌ها را برای استفاده در دسترس قرار دهند. این بخش هنوز در مرحله‌ی آزمایش قرار دارد و گوگل بر آن نظارت می‌کند تا هر گونه برنامه‌ای در آن قرار نگیرد؛ اما به نظر می‌رسد تولیدکنندگان بتوانند به‌زودی و به‌صورت مستقیم نسخه‌ی بتای برنامه‌های خود را در آن قرار دهند.

 

امروزه تولیدکنندگان نرم‌افزار ترجیح می‌دهند تا قبل از عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی برنامه، نسخه‌ی آزمایشی برنامه را با نام بتا در اختیار کاربران قرار دهند تا برنامه‌ای بدون نقص را به بازار عرضه کنند. احتمالاً قابلیت دسترسی زودهنگام می‌تواند روند این کار را برای آن‌ها سریع‌تر و ساده‌تر کند.

۴۹