رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

باز کردن گوشی هوشمند یک فرد مرده با گرفتن پرینت سه بعدی از انگشت وی

باز کردن گوشی هوشمند یک فرد مرده با گرفتن پرینت سه بعدی از انگشت وی

در صورتی که گوشی همراه تان از سنسور بیومتریک استفاده کند، مقامات فدرال می توانند از طریق روشی جدید آن را باز نمایند.    پلیس ایالت میشیگان با گرفتن پرینت سه بعدی از انگشتان یک فرد که در جریان یک قتل کشته شده بود توانست گوشی وی را از راه فریب سنسور اثر انگشت آن باز کند.

در صورتی که گوشی همراه تان از سنسور بیومتریک استفاده کند، مقامات فدرال می توانند از طریق روشی جدید آن را باز نمایند.

 

 پلیس ایالت میشیگان با گرفتن پرینت سه بعدی از انگشتان یک فرد که در جریان یک قتل کشته شده بود توانست گوشی وی را از راه فریب سنسور اثر انگشت آن باز کند.

 

به استناد گزارش تازه منتشر شده در این باره، پلیس میشیگان در همکاری با استادان دانشگاه این ایالت موفق شده اند اثر انگشت یک فرد مرده را از روی اسکن از پیش ثبت شده بازسازی نمایند و سپس از این اثر انگشت جعلی ساخته شده با پرینت سه بعدی برای باز کردن گوشی هوشمند وی از راه مطابقت اثر انگشت با سنسور بیومتریک دستگاه استفاده کنند.

 

احتمال وجود اطلات مفید در داخل گوشی فرد مقتول، انگیزه ی مقامات امنیتی از بکارگیری این روش عنوان شده است. آنها امیدوار بودند که با به دست آوردن این اطلاعات، به سرنخ های تازه یی در رابطه با این پرونده دست یابند.

 

از آن جا که سنسورهای بیومتریک گوشی هوشمند برای شناسایی اثر انگشت دارنده ی دستگاه، متکی به یکسری جریان های الکتریکی هستند و از طرف دیگر اکثر اشیا ساخته شده با پرینت سه بعدی هادی نمی باشند، بازرسان به طور معمول با بکاگیری چنین تکنیکی نمی توانند به تلفن فرد مقتول دسترسی یابند.

 

از این رو و برای حل این مشکل، Anil Jain محقق امنیتی با هدف کمک به پلیس برای یافتن قاتل، موفق شد با پوشاندن انگشتان با لایه ی نازک از ذرات فلزی، آنها را هادی جریان الکتریسته کند. با این کار انگشتان به راحتی از سوی اسکنر دستگاه مقتول قابل خوانش شدند.

 

آیا به راستی بکارگیری این روش به نفع حریم خصوصی کاربران است؟

با بکارگیری این روش، نه تنها از این پس هر کسی که از امنیت بیومتریک برای حفاظت از حریم خصوصی دستگاه همراه اش استفاده می کند آسیب پذیر خواهد بود، بلکه از آن جایی که اثر انگشت منحصر به فرد بوده  و هویت همیشگی یک فرد را نشان می دهد، این خطر وجود دارد که یک فرد فرصت طلب با گرفتن عکسی با وضوح بالا، اثر انگشت صاحب گوشی را سرقت کرده و آن را با روش پرینت سه بعدی بازسازی نماید.

 

از این رو در حال حاضر بهترین راه حل برای حفظ حریم خصوصی در مقابل چنین روشی،  از کار انداختن سنسور بیومتریک فعال شده بر روی گوشی هوشمند و در عوض قرار دادن یک گذرواژه ی امن بر روی آن است. با این کار دیگر پلیس یا هر فرد دیگری نمی تواند  نسخه ی کپی از اثر انگشت شما را با پرینت سه بعدی تهیه کرده و دستگاه تان را باز نماید.

 

به خاطر داشته باشید که در صورت سرقت گذرواژه، می توان آن را عوض کرد اما تغییر اثر انگشت در صورت سرقت ممکن نیست.

۴۹