رفتن به محتوای اصلی
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

برخی در داخل به توانمندی شبکه‌های اجتماعی بومی اعتقاد ندارند

نماینده مردم تبریز در گفت‌وگو با پاپسا:

برخی در داخل به توانمندی شبکه‌های اجتماعی بومی اعتقاد ندارند

سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل مخالفت برخی با فیلترینگ تلگرام را عدم اعتماد به توانمندی‌های بومی عنوان کرد.

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی درگفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه پدافند سایبری کشور(پاپسا) با اشاره به اینکه یکی از عرصه های متداول و سازمان یافته در دنیا حملات سایبری است، گفت: حملات سایبری‌ جزوی از زیرساخت‌های اساسی دشمن برای ضربه‌زدن به ما و نوعی جنگ جدید به حساب می‌‌آید.

وی با اشاره به اینکه در حوزه سایبری بخشی از زیرساخت‌ها و تجهیزات ما از خارج تأمین می‌شود گفت: همین موضوع در صورت عدم توجه می‌تواند شدت و حدت آسیب‌ها را دوچندان کند.

 

سعیدی با اشاره به اینکه شبکه‌های اجتماعی یکی از ابزارهای سلطه و استعمار نوین دشمن است، گفت: بیگانگان به واسطه شبکه های اجتماعی اطلاعات کاربران را جمع‌آوری کرده و در با استفاده از آن وضعیت جامعه را تحلیل می‌کنند و بر مبنای آن برنامه‌ریزی کینه‌توزانه خواهند کرد. لذا مسئولان بایستی درصدد تقویت و حل مشکلات شبکه های اجتماعی داخلی برآیند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درخصوص مخالفت برخی‌ با فیلترینگ تلگرام در ایران گفت: متاسفانه برخی در داخل به توانمندی‌های شبکه‌های بومی اعتماد ندارند درحالی که تقویت شبکه‌های اجتماعی داخلی موجب برآورده‌سازی نیازمندی‌های داخل کشور می شود.

۴۹