رفتن به محتوای اصلی
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

تقویت ارتش سایبری نیوزیلند با بودجه ۳.۹ میلیون دلاری

تقویت ارتش سایبری نیوزیلند با بودجه ۳.۹ میلیون دلاری

با توجه به افزایش میزان حملات سایبری در جهان، بودجه ارتش سایبری نیوزیلند در سال ۲۰۱۸ افزایشی چشمگیر خواهد داشت و این رقم به ۳.۹ میلیون دلار می رسد.

این در حالی است که نیوزیلند حواشی یا حملات سایبری چندانی را متحمل نشده است. گفتنی است ارتش سایبری و ضد حمله این کشور موسوم به "CERT" ، بیش از ۱۲ ماه است که تاسیس شده، اما این سازمان تاکنون به خوبی نسبت به رویدادهای بزرگ سایبری جهان پاسخ داده است. حتی این نهاد به شرکت ها، سازمان ها و افرادی که ممکن است در حوزه حوادث امنیتی سایبری آسیب ببینند نیز مشاوره می دهد.

 

سخنگوی دولت نیوزیلند در گفتگو با رسانه ها اعلام کرد: ما با تهدیدهایی مانند بدافزارهای مخرب، حملات مرتبط با سرویس های سایبری و سرقت داده ها رو به رو شده ایم.

 

سازمان مقررات بودجه نیز در خصوص این طرح جدید دولت می گوید: این بودجه به طور خاص هزینه های جلسات حرفه ای را برای انجام فعالیت های روزمره فراهم می کند. افزون بر این ها امکان مشاوره های سیابری به سازمان های مهم را نیز در دسترس کاربران قرار می دهد.

 

همچنین دولت یک انجمن سه جانبه ویژه کسب و کار نیوزیلند و شورای اتحادیه های صنفی را برای پیشبرد پروژه های خود طراحی کرده است. پروژه ای که به افزایش سطح  مهارت ها و آموزش و... کمک می کند.

۴۹