رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

تلویزیون نامرئی هم از راه رسید

تلویزیون نامرئی هم از راه رسید

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ از زمان از راه رسیدن تلویزیون‌های تخت، باریک و عریض کمتر نوآوری در این عرصه برای هیجان‌زده کردن خریداران باقی‌مانده است، اما ساخت تلویزیون نامرئی با نمایشگر شیشه‌ای می‌تواند محاسبات قبلی در این عرصه را تغییر دهد.   این تلویزیون نامرئی را می‌توان مانند شیشه عادی در هر بخش از خانه و حتی به‌عنوان دکور و ابزار تزیین نصب کرد و صرفاً در زمان پخش برنامه‌های تلویزیونی از نمایشگر آن برای مشاهده برنامه‌های مختلف بهره برد.  

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ از زمان از راه رسیدن تلویزیون‌های تخت، باریک و عریض کمتر نوآوری در این عرصه برای هیجان‌زده کردن خریداران باقی‌مانده است، اما ساخت تلویزیون نامرئی با نمایشگر شیشه‌ای می‌تواند محاسبات قبلی در این عرصه را تغییر دهد.

 

این تلویزیون نامرئی را می‌توان مانند شیشه عادی در هر بخش از خانه و حتی به‌عنوان دکور و ابزار تزیین نصب کرد و صرفاً در زمان پخش برنامه‌های تلویزیونی از نمایشگر آن برای مشاهده برنامه‌های مختلف بهره برد.

 

شرکت پاناسونیک نمونه اولیه این تلویزیون را تولید کرده و آن را در نمایشگاه الکترونیک CEATEC ژاپن در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است. این تلویزیون در زمان روشن شدن مانند تلویزیون عادی و بعد از خاموش شدن مانند یک شیشه کاملاً شفاف است.

 

پاناسونیک این محصول را آینده نمایشگرهای دنیا دانسته است. نمایشگر یادشده از یک شبکه توری مانند که در داخل شیشه‌ای خاص قرارگرفته ساخته‌شده است. البته این شرکت توضیحات بیشتری در این زمینه نداده است.

 

حرکت دادن کشویی این نمایشگر بر روی سطوح مختلف و جابه‌جا نمودن آن نیز بدون مشکل ممکن است. در این نمایشگر از تازه‌ترین فناوری OLED برای روشن شدن خودکار هر پیکسل از درون (به‌جای روشن شدن آن از پشت) استفاده‌شده است.

 

به‌طور سنتی در پنل‌های OLED از یک‌لایه نازک پلاستیک بین دو الکترود در بالای یک باریکه شیشه‌ای استفاده می‌شود. به همین علت وقتی سیگنال الکتریکی محو می‌شود، این باریکه قابل دید نخواهد بود. مصرف کم برق مزیت دیگر این نوع تلویزیون‌ها خواهد بود. هنوز قیمت تمام‌شده و زمان عرضه عمومی این محصول اعلام‌نشده است.

۴۹