رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

ثبت رکورد ۲۰۰ میلیونی از سوی سیستم عامل ویندوز ۱۰

ثبت رکورد ۲۰۰ میلیونی از سوی سیستم عامل ویندوز ۱۰

مایکروسافت به دنبال آن است که تا پایان سال ۲۰۱۷ یا اواسط ۲۰۱۸، سیستم عامل ویندوز ۱۰ را بر روی ۱ میلیارد دستگاه نصب کند. به استناد گزارش مایکروسافت، از زمان عرضه ی ویندوز ۱۰ تا به الان به طور رسمی ۲۰۰ میلیون دستگاه در سرتاسر جهان مجهز به این سیستم عامل شده اند. ویندوز ۱۰ که جدیدترین و در عین حال بهترین سیستم عامل مایکروسافت به شمار می آید با اینکه از زمان عرضه اش به بازار تنها ۵ ماه می گذرد، در همین مدت کوتاه توانسته است رضایت کاربران را جلب کند.

مایکروسافت به دنبال آن است که تا پایان سال ۲۰۱۷ یا اواسط ۲۰۱۸، سیستم عامل ویندوز ۱۰ را بر روی ۱ میلیارد دستگاه نصب کند.

به استناد گزارش مایکروسافت، از زمان عرضه ی ویندوز ۱۰ تا به الان به طور رسمی ۲۰۰ میلیون دستگاه در سرتاسر جهان مجهز به این سیستم عامل شده اند.

ویندوز ۱۰ که جدیدترین و در عین حال بهترین سیستم عامل مایکروسافت به شمار می آید با اینکه از زمان عرضه اش به بازار تنها ۵ ماه می گذرد، در همین مدت کوتاه توانسته است رضایت کاربران را جلب کند.

Yusuf Mehdi یکی از مدیران مایکروسافت با رائه ی آماری، رشد توسعه ی این سیستم عامل را حیرت آور توصیف کرده است. به گفته ی وی:
• ویندوز ۱۰، ۱۴۰ برابر سریعتر از ویندوز ۷ و ۴۰۰ برابر سریعتر از ویندوز ۸ از سوی کاربران انتخاب شده است.
• بیش از ۴۰ درصد دستگاه های مجهز به سیستم عامل ویندوز ۱۰ از Black Friday فعال شده اند.
• برای استفاده از ویندوز ۱۰ در ماه دسامبر بیش از ۱۱ میلیارد ساعت یا به عبارت دیگر ۳۶۵ میلیون ساعت در هر روز
زمان صرف شده است.

یکی از دلایل استقبال کاربران از این نسخه، وجود روزآمدساز رایگان آن برای سیستم عامل های ۷ و ۸.۱ در اولین سال عرضه ی ویندوز ۱۰ عنوان شده است. در کنار روزآمد ساز رایگان، یکی دیگر از دلایل این آمار بالا این است که به غیر از رایانه های شخصی سایر دستگاه های هوشمند مثل گوشی های هوشمند Lumia ، Xbox One و حتی اینترنت اشیاء نیز از سیستم عامل ویندوز ۱۰ استفاده می کنند.

مایکروسافت امیدوار است تا اواخر تابستان ۲۰۱۸ بتواند ویندوز ۱۰ را بر روی ۱ میلیون دستگاه از جمله رایانه ها، گوشی های هوشمند، کنسول ها و دستگاه های اینترنت اشیا نصب کند.

در حالی مایکروسافت قصد دارد به زودی به صورت خودکار سیستم عامل برخی کاربران را به جدیدترین نسخه ی سیستم عامل ویندوز ارتقا دهد که شنیده ها حاکی از آن است برای تسهیل شدن امکان دانلود و نصب خودکار ویندوز ۱۰ برای دستگاه هایی با سیستم عامل های ویندوز ۷ و ۸ ، مایکروسافت می خواهد در سرویس Windows Update خود ویندوز ۱۰ را در رده ی Recommended Update دسته بندی کند.

اگرچه هدف گذاری مایکروسافت بر روی مجهز کردن ۱ میلیارد دستگاه به ویندوز ۱۰ تا پایان تابستان ۲۰۱۸ است، اما تا رسیدن به این رقم فاصله زیاد است. فعلاً تا به این لحظه مایکروسافت توانسته است رکورد ۲۰۰ دستگاه را برای خود ثبت کند. رقمی که نشان می دهد فعلاً ۲۰ درصد این رویا محقق شده است.

۴۹