رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

حذف عمدی رمزنگاری از کرنال سیستم عامل iOS 10

حذف عمدی رمزنگاری از کرنال سیستم عامل iOS 10

بعد از آنکه MIT Technology Review فاش کرد که شرکت اپل رمزی بر روی کرنال iOS 10 نگذاشته است، این نسخه از سیستم عامل همراه اپل خبرساز شد.   گمانه زنی ها حاکی از آن است که اولین پیش نمایش توسعه دهنده ی iOS 10 که از آن در کنفرانس WWDC رونمایی شد حاوی کرنال بدون رمز است.

بعد از آنکه MIT Technology Review فاش کرد که شرکت اپل رمزی بر روی کرنال iOS 10 نگذاشته است، این نسخه از سیستم عامل همراه اپل خبرساز شد.

 

گمانه زنی ها حاکی از آن است که اولین پیش نمایش توسعه دهنده ی iOS 10 که از آن در کنفرانس WWDC رونمایی شد حاوی کرنال بدون رمز است.

 

برخلاف تصور برخی از کاربران اپل که فکر می کردند این اتفاق از سر اشتباه بوده است و قرار است در نسخه ی بتای بعدی این سیستم عامل رمزی بر روی کرنال آن گذاشته شود، اپل اعلام کرد که از آن جایی که مخزن کد کرنال حاوی هیچ گونه داده ی حساس یا خصوصی از کاربران نیست، این شرکت به عمد رمزی بر روی کرنال نگذاشته است.

 

در حالی اپل دست به این اقدام زده است که قابلیت هایی مثل iMessage با رمزنگاری end-to-end به کاربران عرضه می شود.

 

به گفته یسخنگوی اپل، این اقدام به عمد انجام شده، چون با بدون رمز گذاشتن کرنال این شرکت توانسته است عملکرد سیستم عامل را بدون هک امنیت بهینه سازی کند.

 

 کرنال بدون رمز به توسعه دهندگان و محققین امنیتی کمک می کند تا بسیار دقیق تر کدشان را بررسی کنند و نقص های امنیتی موجود در آن را بیابند. از این گذشته، اگر تعداد افراد بیشتری به دنبال آسیب پذیری ها بگردند، کشف و وصله ی مشکلات امنیتی بسیار سریعتر از گذشته انجام خواهد شد. در ضمن دست دولت و آژانس های امنیتی از اکسپلویت آسیب پذیری ها با هدف کرک دستگاه های iOS قفل شده کوتاه خواهد شد.

 

کرنال، قلب هر سیستم عاملی است. این بخش مسئولیت امنیت و ممکن کردن دسترسی نرم افزار ها به بخش های مختلف دستگاه های آیفون و آیپد را به عهده دارد. در حالی رمز کرنال در iOS 10 حذف شده است که در نسخه های قبلی،کرنال تحت چند لایه ی حفاظتی قرار گرفته بود.

۴۹