رفتن به محتوای اصلی
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

حملات سایبری ۵۰ میلیارد دلار به صنایع آلمان آسیب زد

حملات سایبری ۵۰ میلیارد دلار به صنایع آلمان آسیب زد

دو سوم از بخش صنایع آلمان متحمل حملات سایبری شده که این موضوع برای بزرگ ترین اقتصاد اروپا هزینه ای حدود ۴۳ میلیارد یورو برابر با ۵۰ میلیارد دلار در بر داشته است.

بنابر پژوهش های جدید که توسط بخش 'فن آوری' (IT) آلمان روز پنجشنبه (امروز) انتشار یافت، نشان می دهد که شرکت های کوچک و متوسط در آلمان که ستون فقرات اقتصادی کشور به شمار می روند بیش از همه در برابر حملات سایبری آسیب پذیر هستند.

بنابراین گزارش 'اخیم برگ' (Achim Berg) رئیس انجمن فن آوری و ارتباطات آلمان 'بیتکام' (Bitkom) که این تحقیق در آنجا صورت گرفت ، در این باره گفت: با توجه به آنکه آلمان یکی از مدعیان بازار جهانی است، اما صنایع آلمان مورد توجه خاص مجرمان (سایبری) است.

رئیس بیتکام از شرکت های آلمانی خواست تا مراقبت های سایبری را جدی بگیرند.

رویترز در ادامه نوشت: بنابر تحقیقات صورت گرفته ۱۹ درصد از شرکت های آلمانی گفته اند که اطلاعات و سیستم های تولیدی آنها به صورت دیجیتالی خرابکاری شده و ۱۱درصد نیز گزارش داده اند که ارتباطات آنها شنود شده است.

 

بنابراین گزارش 'توماس هالدن وگ' (Thomas Haldenweg) معاون سازمان امنیت داخلی آلمان (BfV) در این باره گفت: (کسب) اطلاعات نامشروع و انتقال فن آوری پدیده ای فراگیر شده است.

 

۴۹