رفتن به محتوای اصلی
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

حمله هدفمند هکرها به اپلیکیشن واتساپ

حمله هدفمند هکرها به اپلیکیشن واتساپ

هکرها موفق شدند با استفاده از حفره امنیتی موجود در واتس‌اپ به اطلاعات شخصی کاربران در تلفن‌ همراه و دیگر دستگاه‌های ارتباطی دست پیدا کنند.

کاربران غیرمجاز با نفوذ به گوشی‌های هوشمند و یا سایر دستگاه‌های ارتباطی کاربران مختلف در سراسر جهان توانستند برنامه‌ای را جهت کنترل و نظارت بر حریم خصوصی افراد روی دستگاه‌های آن‌ها نصب کنند. این نفوذ از طریق حفره امنیتی موجود در اپلیکیشن واتس‌اپ صورت گرفته است.

خبرهای منتشر شده از دنیا فناوری حاکی از آن است که نرم‌افزار واتس‌اپ به عنوان یکی از شرکت‌های زیر مجوعه فیسبوک به تازگی مورد حمله‌ای هدفمند از سوی هکرها قرار گرفته است. تنها تعداد محدودی از کاربران واتس‌اپ در این حمله مورد نفوذ قرار گرفته‌اند و همین موضوع سبب شده است برخی از کارشناسان مسائل امنیت شبکه، احتمال انتخابی بودن این کاربران را مطرح کنند. گفتنی است؛ واتس‌اپ هیچگونه نامی از کاربران مورد حمله واقع شده را منتشر نکرده است.

سخنگوی فیسبوک با ابراز تاسف از حمله سایبری اخیر به کاربران شبکه اجتماعی واتس‌اپ گفت: «کارشناسان ایمنی شبکه واتساپ به سرعت در صدد رفع مشکل ایجاد شده برآمدند و خوشبختانه توانستند آن را به کنترل خود دربیاورند.» از هر روی خبر ایجاد حفره امنیتی در واتساپ میلیون‌ها کاربر این شبکه اجتماعی را نگران کرده است

 و سبب شده بسیاری از این کاربران در حال حاضر کمتر از واتس‌اپ استفاده کنند. این افراد خواستار ارتقاء مسائل امنیتی در واتساپ شدند.

هکرها حفره امنیتی موجود در واتساپ را در حالت پیام صوتی، شناسایی کرده و پس از آن اقدامات مجرمانه خود را ادامه می‌دهند. پس از این اتفاق واتساپ مراقبت‌های امنیتی خود را به شدت افزایش داده و به دنبال ردیابی نواقص احتمالی دیگر است تا از تکرار هرگونه انفاق مشابه در آینده جلوگیری کند.

 

هکرها با بهره‌گیری از حفره امنیتی واتساپ علاوه بر سرقت اطلاعات خصوصی موجود در تلفن همراه یا تبلت کاربران، نرم‌افزارهای جاسوسی و نظارتی را برای ادامه سرقت‌های اطلاعاتی خود روی دستگاه‌ها نصب می‌کردند و تا مدت‌ها اعمال خرابکارانه خود را ادامه می‌داند.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

۴۹