رفتن به محتوای اصلی
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

خسارت ۲.۷ میلیارد دلاری ناشی از جرائم سایبری در آمریکا

خسارت ۲.۷ میلیارد دلاری ناشی از جرائم سایبری در آمریکا

پلیس فدرال ایالات‌متحده، اخیراً اعلام کرد که خسارت ناشی از جرائم سایبری در سال ۲۰۱۸، برای قربانیان آمریکایی، ۲.۷ میلیارد دلار بوده است.

مرکز شکایات اینترنتی پلیس اف.بی.آی (IC3)، اخیراً طی گزارشی در مورد جرائم سایبری سال ۲۰۱۸، اعلام کرد که در طول سال گذشته، به طور متوسط، روزانه بیش از ۹۰۰ مورد سرقت، تقلب، کلاه‌برداری و دیگر اقسام جرائم سایبری در آمریکا گزارش شده است.

مرکز شکایات اینترنتی پلیس اف.بی.آی بر همین اساس مدعی شد که طی سال ۲۰۱۸ در مجموع حدود ۳۵۲ هزار شکایت مرتبط با جرائم رایانه‌ای دریافت کرده است و این حوادث، ۲.۷ میلیارد دلار، زیان مالی برای شبکه‌های ایالات‌متحده، در پی داشته است.

رایج‌ترین گزارش‌های دریافتی از سوی سازمان یاد شده، کلاه‌برداری‌های مربوط به حوزه خرید اینترنتی، اخاذی، نقض اطلاعات شخصی، کلاه‌برداری‌های عاشقانه و تقلب در زمینه سرمایه‌گذاری بوده‌اند. بر اساس آمار، شهروندان آمریکایی بالای ۵۰ سال، بیشترین قربانیان این دست جرائم بوده‌اند.

دانا گرگوری (Donna Gregory)، رئیس مرکز شکایات اینترنتی پلیس اف.بی.آی، در مورد این گزارش گفت:

  گزارش سال ۲۰۱۸، میزان شیوع هر یک از این جرائم را نشان می‌دهد. بر اساس این تحلیل آماری، خسارات مالی این حوادث در طول سال گذشته قابل توجه بوده است. بی‌شک آگاهی یک ابزار قدرتمند برای مبارزه با اشاعه این دست تهدیدات محسوب می‌شود. اطلاع‌رسانی نیز عامل تعیین‌کننده دیگر در این حوزه است؛ که به تأثیر بیشتر تلاش نیروهای اجرایی اف.بی.آی، برای مبارزه با جرائم، منتج می‌شود. 

 

مرکز سایبری یاد شده در انتهای گزارش خود اعلام کرد که موفق به بازگرداندن ۱۹۲ میلیون دلار از مبالغ سرقت شده در جریان فعالیت‌های مخرب سایبری مهاجمان در طول سال گذشته شده است.

 

منبع:سایبربان

۴۹