رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

دانشجویان نقطه ضعف حملات سایبری

دانشجویان نقطه ضعف حملات سایبری

بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد دانشجویان و کارکنان دانشگاه نقشی ناخواسته در حملات سایبری دارند.

 حملات سایبری تهدیدی مستمر برای آموزش عالی محسوب می‌شوند و حالا گزارش شبکه پشتیبانی دیجیتال دانشگاه‌های بریتانیا حاکی از آن است که دانشجویان و کارکنان دانشگاهی می‌توانند به‌طور ناخواسته یک حمله سایبری را آغاز کنند یا اجازه شروع آن را بدهند.

دانشمندان با بررسی دقیق کالج‌ها و دانشگاه‌های بریتانیا متوجه وجود الگوی خاصی از حملات محروم‌سازی از سرویس شدند که می‌تواند سرعت سرویس را کاهش دهد یا اختلالی در آن ایجاد کند. این حملات در طول روز صورت می‌گیرند که مؤسسات در حال کار و فعالیت هستند. به همین دلیل احتمال می‌رود که این مشکل ربطی به دانشجویان و کارکنان دانشگاه داشته باشد.

در این گزارش ذکر شده است که در بررسی منشأ برخی از حملات سایبری، سرنخ‌ها به رقیب بازی آنلاین یکی از دانشجویان در کمپ دانشگاه ختم شده که به امید برد سرعت شبکه را کم کرده است.

با وجود این که نقش دانشجویان و کارکنان در این کار به‌طور دقیق مشخص نیست؛ اما این گزارش از مؤسسات آموزش عالی خواسته است تا به این مسائل بیشتر دقت کنند.

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که دانشگاه‌ها و کالج‌ها امنیت سایبری را در اولویت قرار نمی‌دهند. گزارش‌ها حاکی از آن است تعداد حملات محروم‌سازی از سرویس از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ حدود ۱۶ درصد افزایش داشته است. حملات سایبری در حال تکامل یافتن هستند بنابراین مؤسسات‌ آموزش عالی باید همواره هوشیار و چابک بمانند.

۴۹