رفتن به محتوای اصلی
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

دشمنان با تهدیدات سایبری به مقابله با نظام آمده‌اند

دشمنان با تهدیدات سایبری به مقابله با نظام آمده‌اند

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: امروز تهدیدات کشورها بر علیه همدیگر، تهدید سایبری بوده و دشمنان با این تهدیدات به مقابله با نظام آمده‌اند.

غلامعلی حیدری صبح امروز در بازدید از مرکز آپای دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت:  امروز تهدیدات کشورها بر علیه همدیگر، تهدید سایبری است به طوری که اگر کشوری دنبال تهدید کشور دیگری باشد، در مرحله نخست به آن کشور حمله سایبری می‌کند.

 

وی با بیان اینکه امروز از ویروس‌های سایبری به عنوان تجهیزات جنگی استفاده می‌کنند، تصریح کرد: در مقابل تهدیدات علمی باید فناورانه عمل کنیم و با تجهیز و توسعه سایبری تلاش کنیم تا توطئه‌های دشمنان را خنثی‌سازی کرده و از دستیابی دشمنان به اهداف خود جلوگیری کنیم.

 

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: انتظار داریم مرکز آپای دانشگاه محقق اردبیلی زیرساخت‌های استان را مصون‌سازی کند چرا که با مصون سازی اگر حمله‌ای هم به زیرساخت‌ها شود، خسارات وارده کم اثر یا بی اثر خواهد بود.

 

حیدری با اشاره به اینکه باید بتوانیم فضای مجازی را مدیریت و بومی‌سازی کنیم، گفت: اگر این کار را انجام ندهیم و مدیریت فضای مجازی به دست دشمن بیفتد، زمینه‌ساز دردسر و ایجاد مشکل در کشور می‌شود.

 

رئیس مرکز تخصصی آپای دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این بازدید با بیان اینکه مرکز تخصصی آپای دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان یک مرکز امداد امنیت رایانه‌ای، فعالیت خود را در زمینه تخصصی ارائه سرویس مدیریت حوادث امنیتی و آسیب‌پذیری‌های شبکه از سال ۹۴ آغاز کرده‌ است، اظهار کرد: این مرکز دارای واحدهای تست نفوذ وبسایت، واحد جرم‌یابی، واحد تحقیق و توسعه و واحد تحلیل بدافزار است.

 

شهرام جمالی بیان کرد: مرکز آپای دانشگاه محقق اردبیلی آماده همکاری با پروژه‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور است و امیدواریم این سازمان در پروژه‌هایش تنها تعدادی از دانشگاه‌های محدود را نبینند و به دانشگاه‌های دیگر مثل مرکز آپای دانشگاه محقق اردبیلی هم اعتماد کنند.

۴۹