رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

دوربین های شناسایی هویت پلیس یک سوم مردم ایتالیا را مجرم کرد!

دوربین های شناسایی هویت پلیس یک سوم مردم ایتالیا را مجرم کرد!

پلیس ایتالیا مدتی است از یک سیستم هوشمند شناسایی هویت برای مقابله با دزدان و جنایتکاران استفاده می کند، اما کاستی های این سیستم موجب اعتراض مردم شده است.

 پایگاه داده این سیستم متشکل از تصویر ۱۶ میلیون نفر از جمعیت بزرگسال این کشور است که ۹ میلیون نفر از این افراد تنها یک بار در زندگی خود توسط پلیس برای بازرسی یا تفتیش متوقف شده اند. اما ۷ میلیون نفر دیگر افرادی هستند که چند بار توسط پلیس متوقف شده و مورد بازپرسی قرار گرفته اند.

کارشناسان و رسانه های ایتالیایی از اینکه سیستم یادشده در عمل یک سوم بزرگسالان را در این کشور مجرم بالقوه قلمداد می کند به خشم آمده اند و جمع آوری و نگهداری اطلاعات ۱۶ میلیون ایتالیایی را بر روی سرورهای پلیس ایتالیا به معنای نقض حریم شخصی مردم می دانند.

سیستم شناسایی هویت پلیس ایتالیا بعد از نصب هزاران دوربین در این کشور از جولای سال گذشته فعال شد. البته این سیستم به مدت هشت ماه به شکل آزمایشی مورد استفاده قرار گرفت.

این سیستم که به اختصار SARI نام دارد، چند باری به دستگیری دزدان و کیف ربایان کمک کرده، اما مردم و کارشناسان امنیتی خواستار کاهش تعداد بسیار زیاد تصاویر ذخیره شده در آن هستند که یک سوم مردم ایتالیا را شامل می شود.

علیرغم انتقادهای وارده، پلیس ایتالیا سیستم جدید را بسیار کارآمد قلمداد کرده است. در مقابل برخی نمایندگان مجلس ایتالیا قصد دارند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عملکرد سیستم SARI مقامات ارشد پلیس را فرابخوانند.

 

 

 

منبع:خبرگزاری مهر

۴۹