رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

دو سوم آنتی ویروس های اندرویدی بلا استفاده هستند

دو سوم آنتی ویروس های اندرویدی بلا استفاده هستند

موسسه امنیتی AV-Comparatives به عنوان یکی از مراکز معتبر در زمینه بررسی آنتی ویروس ها اخبار ناامیدکننده برای کاربران اندروید دارد.

   بر اساس تست های پیچیده و سخت گیرانه این موسسه دو سوم از اپ های آنتی‌ویروس اندروید هیچ کار خاصی انجام نمی‌دهند.

این سایت به‌صورت منظم کارایی برنامه‌های امنیتی را تست می‌کند که هدف از آن کمک به کاربران در تمایز بین اپ های کارآمد و بلااستفاده و درنهایت انتخاب بهترین گزینه عنوان‌شده است. AV-Comparatives در جدیدترین تست خود ۲۵۰ اپ آنتی‌ویروس اندروید را بررسی کرده و نتیجه آن حاکی از این است که ۱۷۰ مورد از آن‌ها حتی پایین‌ترین الزامات امنیتی این سایت را هم فراهم نکرده و عملاً کار خاصی انجام نمی‌دهند. 

آنتی‌ویروس اندروید

دراین‌بین کمتر از ۸۰ اپ قادر به شناسایی حداقل ۳۰ درصد بدافزارهای اندرویدی بدون هشدارهای اشتباه بوده‌اند. تعداد زیادی از آن‌ها نه تنها قادر به شناسایی بدافزارها نبوده‌اند بلکه اپ های سالم و محبوب را هم به عنوان بدافزار شناسایی کرده‌اند.

این ناکارآمدی تا حد زیادی ناشی از عدم اسکن کد اپلیکیشن ها بوده است. به عبارت دیگر بسیاری از این به ظاهر آنتی‌ویروس‌ها بر اساس لیست‌های سیاه قدیمی و مشکوک کارکرده و درصورتی‌که نام پکیج (برای مثال com.facebook) شبیه اپ های معتبر به نظر برسد، آن‌ها را به‌عنوان بدافزار شناسایی نمی‌کنند.

البته تعداد آنتی‌ویروس اندروید معتبر نظیر کسپرسکی لب، مک آفی، آواست، AVG، ترند میکرو و سیمنتک از این تست سربلند بیرون آمده‌اند اما تعدادی از این اپ ها مثل Virus Shield به جز نمایش یک نوار در حال پر شدن که ظاهراً به معنی اسکن سیستم است، هیچ کار دیگری انجام نمی‌دهد.

 

برای مشاهده لیست کامل اپ های قبول یا رد شده در تست ۲۰۱۹ AV-Comparatives می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

 

 

منبع:سایبربان

۴۹