رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

رسانه ها و فضای مجازی ظرفیتی برای رشد سیاسی مردم است

رسانه ها و فضای مجازی ظرفیتی برای رشد سیاسی مردم است

فرماندار قصرشیرین گفت: رسانه ها، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ظرفیت بسیار خوبی برای رشد و بالابردن شعور سیاسی مردم است.

مرادعلی تاتاردر نشست با فعالان فضای مجازی، با اشاره به رویداد بزرگ برگزاری انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی در سال جاری افزود: فضای مجازی و کانال های تلگرامی و شبکه های اجتماعی نباید به فضایی ملتهب برای تخریب و توهین به افراد مختلف تبدیل شوند.

وی اظهار داشت: از فضای مجازی و ظرفیت بزرگ رسانه و مطبوعات و همچنین شبکه های اجتماعی باید در راستای افزایش اطلاعات و آگاهی مردم و معرفی برنامه های نامزدهای مجلس برای انتخاب درست و صحیح بر اساس توانمندی ها و سوابق افراد بهره گرفت.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: انتقاد سازنده همواره راهی موثر در رفع مشکلات است از این رو باید مراقب بود که انتقاد با توهین و تخریب و ضربه زدن به آبروی افراد توام نباشد.

تاتار در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ قصرشیرین در بخش کشاورزی با بهره برداری از منابع آبی و همچنین سامانه بزرگ گرمسیری ادامه داد: رسانه‌ها و فضای مجازی همه باید پای کار بیایند تا این ظرفیت‌ها را به مردم معرفی کنند.

وی در ادامه با اشاره به منطقه آزاد تجاری قصرشیرین گفت: محقق شدن این امر که هم اکنون پروسه پایانی را در شورای نگهبان طی می‌کند بدون تردید می‌تواند منشا تحولی بزرگ در این شهرستان باشد.

وی همچنین از مرز رسمی خسروی به عنوان شاه کلید رونق این شهرستان نام برد و ادامه داد: بازگشایی این مرز رسمی به عنوان یکی از مطالبه‌های مردم قصرشیرین و آرزوی مرزنشینان منتظر ابلاغ کتبی نخست وزیر عراق به سفارت کشورمان است.

فرماندار قصرشیرین گفت: با عنایت استاندار کرمانشاه و پیگیری‌های انجام شده توسط مسئولان و همچنین نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی به زودی از قِبل تمامی کالاهای صادراتی که از مرزهای خسروی و پرویزخان (به طور میانگین ۸۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰ کامیون از پرویزخان و ۴۰۰ کامیون از مرز رسمی خسروی) به عراق صادر می‌شود مبلغی به حساب شهرداری قصرشیرین واریز خواهد شد که با نظارت مسئولان تنها در امور زیرساخت‌های عمرانی شهر هزینه می‌شود.

تاتار همچنین از دیگر مباحث دستور کار را معرفی شهرستان به عنوان مقصد گردشگری زمستانی با توجه به رویداد گردشگری ۲۰۲۰ و اقلیم مناسب این منطقه گرمسیری در فصل زمستان و پاییز، استفاده از نیروهای بومی در امر اشتغال مربوط به سرمایه گذاری‌های کلان بخش کشاورزی در قصرشیرین، اختصاص سهمیه سوخت به مرزنشینان تا شعاع ۲۰ کیلومتری شهرستان عنوان کرد.

سحر پوره رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قصرشیرین نیز در این نشست با اشاره به اهمیت فضای مجازی و سرعت در انتشار مطالب از فعالان این عرصه خواست تا با مدیریت کانال‌ها و شبکه های خود در فضای مجازی بتوانند در عین اثرگذاری از توهین و التهاب بخصوص با توجه به پیش رو بودن ایام انتخابات پرهیز کنند.

در این نشست فعالان فضای مجازی نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

 

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان واقع است.

 

منبع:خبرگزاری جمهوری اسلامی

۴۹