رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

رشد ۸۰ درصدی جرائم در فضای مجازی نسبت به سال گذشته

رشد ۸۰ درصدی جرائم در فضای مجازی نسبت به سال گذشته

فرمانده ناجا با اشاره به رشد ۸۰ درصدی جرائم در فضای مجازی نسبت به سال گذشته گفت: با تلاش مأموران پلیس فتا، بیش از ۸۰ درصد این جرائم کشف شده است.

 حسین اشتری در حاشیه پنجمین دوره مراسم دانش‌آموختگی مرزبانی و دریابانی آموزشگاه علمی تخصصی ثامن‌الائمه نیروی انتظامی در مشهد، درباره وقوع جرائم در فضای مجازی اظهار کرد: جرائم در فضای مجازی نسبت به سال گذشته رشد ۸۰ درصدی داشته است که نیروی انتظامی با توجه به ظرفیت‌ها و آمادگی‌های خود توانسته بیش از ۸۰ درصد جرائم این حوزه را کشف کند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۸ همه شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای پلیس فتا خواهند شد، ادامه داد: هم‌اکنون در ۱۴۶ شهرستان و مرکز استان پلیس فتا فعالیت می‌کند و امیدواریم با تأمین اعتبار لازم از سوی دولت بتوانیم در سایر شهرها نیز پلیس فتا را راه‌اندازی کنیم.

وی درباره تجهیزات واگذار شده نیز گفت: نیروهای ما با توجه به تعهد، تخصص و جانفشانی‌های خود توانسته‌اند مأموریت‌ها را به‌خوبی انجام دهند و آمار رضایت‌مندی مردم از ناجا که توسط دستگاه‌های بیرونی انجام شده، گواه این صحبت ما است.

اشتری اضافه کرد: برخی از تجهیزات در مرز توسط وزارت دفاع به نیروی انتظامی اختصاص داده شده؛ اما بخش اعظمی از آن باقی‌مانده که امیدواریم دولت و مجلس شورای اسلامی این تجهیزات را در اختیار وزارت دفاع قرار دهند که این وزارتخانه نیز تجهیزات را در اختیار نیروی انتظامی قرار دهد.

 

فرمانده ناجا در پایان خاطرنشان کرد: جلسات متعددی با ستادکل نیروهای مسلح و وزارت دفاع برگزار شده است لذا امیدواریم هر چه سریعتر نسبت به تأمین تجهیزات موردنیاز ناجا برای انجام بهتر مأموریت‌ها اقدام کنند.

۴۹