رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

روایت پوتین از میلیون‌ها حمله سایبری و امنیت جام بیست‌ویکم

روایت پوتین از میلیون‌ها حمله سایبری و امنیت جام بیست‌ویکم

رئیس‌جمهوری روسیه از میلیون‌ها حمله سایبری به زیرساخت‌های اطلاعاتی این کشور در طول جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال خبر داد.

 ولادیمیر پوتین در نشست خود با نمایندگان سرویس‌های امنیتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گفت: در طول این رقابت‌ها سرویس ویژه روسیه ۲۵ میلیون حمله سایبری و دیگر اقدامات مجرمانه روی زیرساخت‌های اطلاعاتی خود را کشف کرد.

 

رئیس‌جمهور روسیه سپس با قدردانی از نیروهای امنیتی کشورش گفت: می‌خواهم از نیروهای ویژه و سرویس‌های امنیتی روسیه قدردانی کنم. همچنین از نیروهای ویژه و سرویس‌های امنیتی ۳۴ کشور خارجی نیز بابت تامین امنیت جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قدردانی می‌کنم. کسانی که برای دیدن این رقابت‌ها به روسیه آمدند واقعا احساس امنیت داشتند و می‌توانستند در نهایت آرامش و آسایش میان شهرهای میزبان تردد کنند. به تماشای بازی‌های تیم مورد علاقه خود در ورزشگاه‌ها و مناطق ویژه هواداران بنشینند. به خاطر پیروی شهروندان روس از قوانین ویژه جام‌ جهانی ۲۰۱۸ هواداران خارجی با هیچ‌گونه موانع و محدودیت‌های غیرضروری مواجه نشدند.

 

پوتین سپس خطاب به حاضرین در این نشست گفت: البته شما در حوزه امنیتی بسیار حرفه‌ای هستید و می‌دانید سازماندهی رقابت‌های بزرگ بین‌المللی چه ریسک‌هایی دارند. مساله بسیار مهم این است که حتی یک حادثه جدی در تمام دوره برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال نداشتیم. برای آماده‌سازی این رقابت‌ها بیش از ۲ میلیون نفر در بخش‌های ساخت‌وساز، سازماندهی رقابت‌ها، داوطلبان افتخاری و سایر بخش‌ها فعال بودند. بیش از ۴۰۰ مورد بازرسی  از زیرساخت‌های ۱۹۴ مجموعه از نظر تابشی، شیمیایی، بیولوژیکی و انفجاری صورت گرفت. امیدوارم تعامل نزدیک و سازنده شما با جهت تامین امنیت روسیه و شهروندان‌مان همچنان ادامه داشته باشند.

 

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با پیروزی ۴ بر ۲ تیم ملی فوتبال فرانسه برابر کرواسی در بازی فینال و قهرمانی آنها به پایان رسید.

 

 

۴۹