رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

روسیه و چین تهدیدی برای امنیت سایبری آمریکا

روسیه و چین تهدیدی برای امنیت سایبری آمریکا

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روسیه و چین را تهدیدی برای امنیت سایبری آمریکا توصیف کرد.

راهبرد جدید امنیت سایبری پنتاگون روز چهارشنبه روسیه و چین را به عنوان بزرگ‌ترین تهدید سایبری برای آمریکا معرفی کرد. در این گزارش آمده است آمریکا با خطر فوری و غیرقابل قبولی از فعالیت‌های مخرب سایبری روبرو است. همچنین در این گزارش آمده است که آمریکا در رقابت راهبردی بلندمدت با چین و روسیه قرار دارد.

روسیه به استفاده از عملیات اطلاعاتی سایبری برای تاثیر گذاشتن بر مردم آمریکا و به منظور به چالش کشیدن روند‌های دموکراتیک“ متهم شده است. از طرف دیگر چین نیز به سرقت اطلاعات حساس از ارگان‌های دولتی آمریکا و شرکت‌های خصوصی این کشور متهم شده است. همچنین در این گزارش از ایران و کره شمالی به عنوان کشور‌هایی نام برده شده است که تلاش می‌کنند «به شهروندان آمریکایی صدمه وارد و منافع آمریکا را تهدید کنند.»

 

پیش از این نیز دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به منظور جلوگیری از حملات هکر‌ها و حملات آن‌ها به شبکه‌های کامپیوتری کشور‌های دیگر‏، اختیارات نیرو‌های سایبری آمریکا را گسترش داد. کاخ سفید نیز در ماه اوت گذشته اعلام کرد ترامپ دستور داده است فرماندهی سایبری آمریکا از ساختار نیرو‌های مسلح این کشور جدا شود.

۴۹