رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

رونمایی از موتور جست‌وجوی صورت

رونمایی از موتور جست‌وجوی صورت

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ موتور جستجوی صورت یا Dreambit  با استفاده از فناوری هوش مصنوعی به کاربران اجازه می‌دهد تا با بارگذاری یک عکس دیجیتال در فضای مجازی خود را در شکل‌ها و مدل‌های موی متفاوت مشاهده کنند. ویژگی دیگر این موتور، جستجوی یافتن کودکان یا افراد سالخورده است که سال‌ها قبل گم شده‌اند.   برای استفاده از خدمات موتور جستجوی Dreambit کافیست تا یک عکس یا در اصطلاح یک پرتره از صورت کاربر تهیه شود و سپس با منتقل کردن تصویر در حافظه موتور جستجو می‌توان استایل، رنگ مو، سن و محل زندگی را مشاهده کرد.  

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ موتور جستجوی صورت یا Dreambit  با استفاده از فناوری هوش مصنوعی به کاربران اجازه می‌دهد تا با بارگذاری یک عکس دیجیتال در فضای مجازی خود را در شکل‌ها و مدل‌های موی متفاوت مشاهده کنند. ویژگی دیگر این موتور، جستجوی یافتن کودکان یا افراد سالخورده است که سال‌ها قبل گم شده‌اند.

 

برای استفاده از خدمات موتور جستجوی Dreambit کافیست تا یک عکس یا در اصطلاح یک پرتره از صورت کاربر تهیه شود و سپس با منتقل کردن تصویر در حافظه موتور جستجو می‌توان استایل، رنگ مو، سن و محل زندگی را مشاهده کرد.

 

ایرا کملچر، محقق علوم رایانه‌ای و ارتباطات از دانشگاه واشنگتن عنوان کرد: طراحی نسخه بتا موتور جستجوی صورت به اتمام رسیده و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری میلادی پایگاه این موتور جستجو بازگشایی شود.

 

وی در ادامه افزود: ایده راه‌اندازی موتور جست‌وجو بر مبنای صورت کاربران سال‌ها قبل مطرح شده بود، اما طراحی لگاریتم جستجو و اختصاص پایگاه داده خود چالشی عظیم است. خوشبختانه با تلاش تیم محققان این مرکز نسخه آزمایشی طراحی شده و به زودی وب‌سایت اصلی راه‌اندازی می‌شود.

 

محققان معتقدند که دقت جستجوی چهره در موتور جدید تا حدی بالاست که در شرایط آزمایشی هویت دوران کودکی کاربران از یک عکس جدید شناسایی شد.

۴۹