رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

ساخت پهپاد ماورا صوت جاسوس توسط ارتش آمریکا

ساخت پهپاد ماورا صوت جاسوس توسط ارتش آمریکا

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این پهپاد قادر به عبور سریع مخفیانه از مرزهای کشورهای دشمن و ارسال عکس‌های تهیه‌شده بدون امکان کنترل و شناسایی توسط رادارهاست.   این پهپاد جاسوس ماورا صوت به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که شناسایی و شلیک به آن ناممکن باشد. نیروی هوایی ارتش آمریکا قصد دارد پهپادهای مذکور را تا سال ۲۰۴۰ مجهز به سلاح هم بکند تا بتواند از آن‌ها برای شلیک به اهداف موردنظر استفاده نماید.  

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ این پهپاد قادر به عبور سریع مخفیانه از مرزهای کشورهای دشمن و ارسال عکس‌های تهیه‌شده بدون امکان کنترل و شناسایی توسط رادارهاست.

 

این پهپاد جاسوس ماورا صوت به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که شناسایی و شلیک به آن ناممکن باشد. نیروی هوایی ارتش آمریکا قصد دارد پهپادهای مذکور را تا سال ۲۰۴۰ مجهز به سلاح هم بکند تا بتواند از آن‌ها برای شلیک به اهداف موردنظر استفاده نماید.

 

ارتش آمریکا مدعی است سرعت و انعطاف بالای این پهپادها باعث می‌شود دشمن حتی در صورت شناسایی آن‌ها تنها چند ثانیه برای واکنش فرصت داشته باشد و درنتیجه فرصت کافی برای فرار آن‌ها وجود خواهد داشت.

 

تاکنون هیچ پرواز آزمایشی توسط این پهپادها صورت نگرفته ولی گفته می‌شود چین در حال آزمایش پهپادهای مشابهی است و تا سال ۲۰۲۰ از آن‌ها رونمایی خواهد کرد. این پهپادها که قابلیت مجهز شدن به موشک را هم خواهند داشت تا ۹۰ کیلومتر در ساعت سرعت خواهند داشت و این رقم بیشتر هم خواهد شد. علاوه بر چین روسیه هم در حال ساخت پهپادهای مشابهی است که تا سال ۲۰۲۲ از آن رونمایی می‌شود.

۴۹