رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

سامانه آموزش مجازی بسیج رونمایی می شود

سامانه آموزش مجازی بسیج رونمایی می شود

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج جزئیات اولین گردهمایی ملی فعالان فضای مجازی بسیج را تشریح کرد و از رونمایی از سامانه آموزش مجازی بسیج خبر داد.

مسلم معین در نشست خبری که به مناسب هفته بسیج و همزمان با اولین گردهمایی ملی فعالان فضای مجازی بسیج با محوریت اولین نمایشگاه دستاوردهای بسیج در فضای مجازی برگزار شد، گفت: سامانه آموزش مجازی بسیج در این‌همایش رونمایی خواهد شد که یک سامانه ویژه‌ای است که توسط بسیج طراحی شده و قابلیت برگزاری کلاس‌های مجازی، دوره‌های تخصصی و ارتباطات مجازی با سراسر کشور را دارد.

وی گفت: فعالان فضای مجازی می توانند در این سامانه از محتواهای آموزشی بهره‌مند شوند. همچنین انجمن مدرسان فضای مجازی در این سامانه ساماندهی خواهد شد.

معین با اشاره به فعالیت ها و اقدامات سازمان فضای مجازی بسیج که با ارائه یک مدل بنیادین در سه حوزه اصلی و ۱۳ لایه فرعی در عرصه های مختلف و مشخص کار خود را شروع کرده است، درباره جزئیات اولین گردهمایی ملی فعالان فضای مجازی بسیج ادامه داد: گردهمایی فعالان فضای مجازی بسیج با تکیه بر این محورها در روزهای ۸ تا ۱۰ آذرماه برای اولین بار در ۴ محور مشخص برگزار می شود. اولین عرصه در بعد رویدادی این گردهمایی، یک رقابت ۴۸ ساعته با حضور ۱۰۰ تیم سه نفره و با موضوع از پیش تعیین نشده است که توسط رئیس سازمان بسیج ابلاغ خواهد شد.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج با بیان اینکه این ۱۰۰ تیم سه نفره از متخصصان عرصه های مجازی در محورهای تولید نرم افزار تلفن همراه بازی های ویدئویی و انیمیشن های دو بعدی با هم رقابت می کنند، گفت: داوران این رقابت ها از فعالان این عرصه انتخاب شده و رقابت ها تا صبح روز ۱۰ آذر ادامه خواهد داشت و به برگزیدگان در مراسم اختتامیه هدایایی تقدیم می شود.

معین افزود: ادامه این گردهمایی روز دهم آذرماه از ساعت ۱۴ در دو بخش برگزار می شود و ۱۰۰۰ نفر از فعالان فضای مجازی از سراسر کشور در آن حضور خواهند داشت و محصولات ویژه آنها که در طول سال گذشته تولید شده، رونمایی می شود. این محصولات شامل تولیدات خاص در حوزه انیمیشن های سه بعدی و ...توسط فعالان بسیجی در این عرصه هستند.

وی گفت: بخش آخر شامل اختتامیه بوده که از ساعت ۱۸ تا ۲۱ ادامه خواهد داشت که علاوه بر تجلیل از برگزیدگان رقابت ۴۸ ساعته از فعالان برتر بسیج و جریان انقلاب در حوزه فضای مجازی طی یکسال گذشته در ۱۴ حوزه تجلیل می شود و چهره های برتر سال در این حوزه ها معرفی و به آنها لوح یادبود اهدا می‌شود.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج خاطرنشان کرد: در حاشیه این گردهمایی نمایشگاه دستاوردهای فضای مجازی بسیج در ۱۴ غرفه و در ۱۴ حوزه برگزار شده که آثار فاخری که در حوزه رسانه و شبکه مردمی سایبری انقلاب تولید شده به نمایش در می آید. این نمایشگاه شامل آثار قابل توجهی از توانمندی های بسیج در عرصه تولیدات تخصصی و فناوری های نوین در بسیج خواهد بود.

معین با اشاره به اینکه بازی تابستان سیاه یکی از مواردی است که در این همایش رونمایی می شود که محوریت این بازی ترورهای دهه ۶۰ توسط منافقین بوده است، گفت: در حاشیه این رویداد از خانواده شهید طاها اقدامی که در حادثه تروریستی اخیر اهواز به شهادت رسید و خانواده شهید محمدحسین حدادیان نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.

این گردهمایی در بخش‌های مختلف از قبیل رویداد تولید محتوای دیجیتال، همایش علمی-آموزشی فرماندهان شبکه‌ مردمی سایبری انقلاب و نمایشگاه دستاوردهای بسیج توسط سازمان فضای مجازی بسیج برگزار می‌شود.

 

 

۴۹