رفتن به محتوای اصلی
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا در هوش مصنوعی

سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا در هوش مصنوعی

نایب رییس کمیسیون اروپا گفت: «هوش مصنوعی، درست مانند آنچه موتور بخار و الکتریسیته در گذشته انجام دادند، در حال متحول نمودن دنیای ما است».

 کمیسیون اروپا تا سال ۲۰۲۰ سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی را با حدود ۷۰ درصد افزایش به ۱.۵ میلیارد یورو (۱.۸۳ میلیارد دلار) می‌رساند تا به آسیا و ایالات متحده -که هر کدام دست کم سه برابر بیشتر از اروپا سرمایه‌گذاری کرده‌اند- برسد.

 

 طبق پیش‌بینی‌ها هوش مصنوعی بخش‌های مختلف، از حوزه سلامت تا حمل‌ و نقل و کشاورزی را متحول خواهد نمود و اروپا مایل نیست که در رقابت دیجیتال جا بماند.  

این کمیسیون، که بازوی اجرایی اتحادیه اروپا است، در نظر دارد سرمایه‌گذاری خصوصی و عمومی در AI تا سال ۲۰۲۰ به دست کم ۲۰ میلیارد یورو برسد تا از حفظ قدرت رقابتی این بلوک اطمینان حاصل شده و با مشکل فرار مغزها مواجه نشود.

 

در سال ۲۰۱۶، سرمایه‌گذاری‌های خصوصی اروپایی در AI جمعاً بالغ بر حدود ۲.۴ تا ۳.۲ میلیارد یورو بوده که در مقایسه با سرمایه‌گذاری حدود ۱۰ میلیارد یورو آسیا و ۱۸ میلیارد یورویی آمریکا رقم کمی به نظر می‌رسد.

 

آندروس آنسیپ، نایب رئیس کمیسیون اروپا، گفت: «هوش مصنوعی، درست مانند آنچه موتور بخار و الکتریسیته در گذشته انجام دادند، در حال متحول نمودن دنیای ماست.»

وی افزود: «امروز، تلاش ما بر این است که پژوهشگران را تقویت کنیم تا بتوانند نسل بعدی تکنولوژی‌ها و کاربردهای AI را توسعه دهند و شرکت‌ها را تقویت کنیم تا از آنها استقبال و استفاده نمایند.»

۴۹