رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

شمار کاربران پیام‌رسان‌های داخلی به ۷.۵ میلیون نفر رسید

شمار کاربران پیام‌رسان‌های داخلی به ۷.۵ میلیون نفر رسید

وزیر ارتباطات با بیان اینکه کاربران پیام‌رسان‌های داخلی از ۱.۵ میلیون به ۷.۵ میلیون نفر افزایش داشته که رشد خیلی خوبی را نشان می‌دهد و در ایران بین ۴۲ تا ۴۵ میلیون کاربر شبکه‌های اجتماعی وجود دارد گفت که نباید پیام‌رسان‌های داخلی را با نمونه‌های مطرح آن‌ها در دنیا مقایسه کرد.

محمدجواد آذری جهرمی در سفر خود به استان مازندران در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری سیمای این استان حضور یافت و در بخشی از این گفت‌وگو اظهار کرد: پیام‌رسان‌های داخلی با استفاده از خلاقیت و بهره‌گیری از فناوری بهتر در یک فضای رقابتی می‌توانند خدمات خود را توسعه دهند.

 

وزیر ارتباطات با اشاره به مشکلات ارایه اینترنت پرسرعت خانگی با سیم مسی گفت: نیاز مردم در این زمینه تغییر کرده است و با تغییراتی در برنامه تا پایان سال جاری ۲ میلیون پورت فیبر نوری واگذار کنیم که تاکنون واگذاری ۴۰۰ هزار پورت آن انجام شده است.

 

آذری جهرمی در بخش دیگری از سخنان خود به آماده سازی زیرساخت شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات ترافیک داخلی در اینترنت به ۵۰ درصد می‌رسد و خدمات ویدیویی نیز تا ۱۴ برابر رشد داشته است.

 

وی با تاکید به اینکه با استفاده از دولت الکترونیک تا پایان برنامه ششم توسعه باید مراجعه مردم به دستگاه ها ۱۲.۵ درصد کاهش داشته باشد، افزود: زیر ساخت های دولت الکترونیک تکمیل و اپلیکیشن های آن آماده شده است.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت الکترونیک دو موضوع فنی و فرآیندی دارد، تصریح کرد: در این حوزه باید فرآیند انجام کارها تغییر کند و دستگاه‌ها از حالت مستقل خارج شده و از طریق دولت الکترونیکی به هم متصل شوند تا اهداف دولت الکترونیک محقق شود.

 

وی از انجام چهار پروژه در حوزه دولت الکترونیک در سال ۹۷ خبر داد و افزود: ثبت گوشی‌های تلفن همراه یکی از این پروژه‌ها بود که به اجرا رسید و الان در مرحله نگهداری و راهبری است و پروژه سیماک که بخشی از آن در آینده‌ای نزدیک در این استان به بهره‌برداری خواهد رسید، دومین پروژه در حوزه دولت الکترونیک است.

 

آذری جهرمی، تصریح کرد: الکترونیکی کردن خدمات سلامت یکی دیگر از این برنامه‌هاست و تامین اجتماعی در این زمینه اقدامات خوبی در این حوزه داشته است که با همکاری وزارت بهداشت و نیروهای مسلح تکمیل می‌شود.

 

وزیر ارتباطات درباره دستور رییس جمهور در زمینه اعلام دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی تاکید کرد: تمام اعضای کابینه برای اجرای دستور رییس جمهور تلاش می‌کنند اما شاید ملاحظاتی در حوزه اجرایی وجود داشته باشد که تصمیم‌گیری را برای مدیران کمی سخت می‌کند.

۴۹