رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

شناسایی فیشر با کلاهبرداری ۲۱۰ میلیون ریال در بندرعباس

شناسایی فیشر با کلاهبرداری ۲۱۰ میلیون ریال در بندرعباس

رئیس پلیس فتا هرمزگان از دستگیری عامل برداشت غیر مجاز اینترنتی به مبلغ ۲۱۰ میلیون ریال خبر داد و گفت: متهم هدف از ارتکاب جرم خود را کسب منافع مالی عنوان کرد.

 سرهنگ علی‌اصغر افتخاری رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب بانکی وی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: برابر اظهارات شاکی، فرد یا افرادی با در اختیار داشتن اطلاعات حساب وی مبلغ ۲۱۰ میلیون ریال را طی چندین مرحله از حساب بانکی وی به صورت اینترنتی  برداشت کرده اند .

سرهنگ افتخاری خاطر نشان کرد: در بررسی مستندات مشخص شد شاکی در یک سایت جعلی اقدام به خرید اینترنتی کرده و اطلاعات کارت بانکی‌اش از طریق صفحات فیشینگ درگاه بانکی به سرقت رفته است.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان با بیان اینکه متهم هدف از این کار خود را کسب منافع مالی عنوان کرد، افزود: در ادامه با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم به هویت آقای "س.م" مورد شناسایی قرار گرفت .

وی به کاربران اینترنت در خصوص ورود به درگاه های بانکی جعلی هشدار داد و گفت: مجرمان سایبری به راحتی کاربران را برای ورود به این درگاه های جعلی تشویق می کنند، بنابراین کاربران با صفحاتی روبرو می شوند که ادعا دارند اینترنت رایگان، شارژهای ارزان قیمت و ... می فروشند که بیشتر این لینک ها کاربران را به صفحات فیشینگ ارجاع می دهد و کاربران در هنگام خرید به راحتی اطلاعات بانکی خود را در اختیار فیشرها قرار می دهند.

این مسئول انتظامی استان به شهروندان توصیه کرد : خریدهای اینترنتی خود را از طریق صفحات و سایت‌هایی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی(اینماد) هستند انجام دهید و از سایت‌های فاقد این نشان استفاده نکنید.

سرهنگ افتخاری افزود: مجرمان اینترنتی با استفاده از روش های جدید و تبلیغات دروغین سعی در دسترسی به اطلاعات حساب بانکی کاربران دارند بنابراین شهروندان باید هوشمندانه در این فضا حضور پیدا کنند.

سرهنگ افتخاری در پایان گفت: کاربران در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک می توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

 

منبع :پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

 

 

 

۴۹