رفتن به محتوای اصلی
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

ضرورت تقویت رویکرد‌های پدافندی در فضای سایبری

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با پاپسا تاکید کرد

ضرورت تقویت رویکرد‌های پدافندی در فضای سایبری

محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز بر ضرورت تقویت رویکرد‌های پدافند غیرعامل در فضای سایبری تاکید کرد.

 

محمد حسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه پدافند سایبری کشور، با تاکید بر اینکه فضای مجازی واقعیتی است که نمی‌توان صورت مسئله را پاک کرد و از آسیب‌هایی که وارد می‌کند غافل بود، گفت: بی‌توجهی به مدیریت مسئله می‌تواند آسیب های جبران‌ناپذیری را چه در حوزه اقتصاد چه درحوزه امنیت و دیگر حوزه‌های راهبردی وارد کند.

 

وی با اشاره به ضرورت مدیریت و کنترل شبکه‌های پیام‌رسان موبایلی اشاره کرد و گفت: مسئولان باید در این خصوص اهتمام لازم را داشته‌ باشند، گفت: برای مثال امروز ما با شبکه‌ای مثل اینستاگرام مواجه هستیم که عملا تبدیل به مروج مسائل غیراخلاقی شده است.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه همه باید از فعالیت نسخه‌های بومی شبکه‌های اجتماعی حمایت به عمل آورند، افزود: البته گام‌هایی در این زمینه برداشته شده است اما این گام‌ها کافی نیست.

 

فرهنگی با بیان اینکه پیام‌رسان‌های داخلی نیز می‌بایست نسبت به تقویت محتوای بومی و همچنین ارتقای خدمات برنامه‌ریزی کنند، گفت: در این صورت این رسانه‌ها با استقبال مردم روبه رو می‌شوند و در غیر این صورت ما شاهد رشد کاربران شبکه‌های غیربومی هستیم. 

۴۹