رفتن به محتوای اصلی
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

ظرفیت‌ خالی شهرها وارد چرخه نوآوری می‌شود

ظرفیت‌ خالی شهرها وارد چرخه نوآوری می‌شود

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه ماموریت مهم معاونت علمی و فناوری استفاده از ظرفیتهای خالی شهرها برای توسعه فناوری است، گفت: برای اجرایی کردن این طرح، اقدام به تاسیس کارخانجات نوآوری کردیم.

 اسماعیل قادری‌فر با اشاره به اینکه معاونت علمی و فناوری به دنبال استفاده درست از فضاهای خالی شهری است، اظهار کرد: راه‌اندازی کارخانجات نوآوری یکی از ابداعات معاونت علمی و فناوری است که این کارخانجات به صورت بومی و با توجه به تواناییهای استانی و منطقه‌ای ایجاد می‌شود.

وی افزود: زیست بوم نوآوری و فناوری نیاز به بسترسازی دارد، یکی از زیرساختهای مودر نیاز برای این زیست‌بوم، ایجاد فضای مناسب برای فعالیت شرکتهای دانش بنیان است.

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: شرکتهای دانش بنیان پتانسیل بالایی برای کار و فعالیت اقتصادی دارند اما برخی از آنها فضا و مکانی برای فعالیت ندارند، به همین دلیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ایجاد کارخانه‌های نوآوری یک فضای مناسب در اختیار آنها می‌گذارد.

وی تصریح کرد: هدف از تغییر کاربری سوله‌ها و پهنه‌های صنعتی این است که هزینه دولت زیاد نشود و با کمک فضاهای موجود در شهرها بتوانیم به هدف خود برسیم.

 

   

منبع:خبرگزاری تسنیم

۴۹