رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

فایل‌های آلوده جای خود را به لینک‌های آلوده می‌دهند

فایل‌های آلوده جای خود را به لینک‌های آلوده می‌دهند

هکرها که مدت‌هاست انجام حملات ایمیلی بدافزاری را از راه ارسال فایل‌های ضمیمه آلوده انجام می‌دهند، گنجاندن لینک‌های مخرب را جایگزین روش قبلی کرده‌اند.

 در حالی که در سال‌های قبل هکرها ترجیح می‌دادند برای آلوده کردن رایانه‌های کاربران، ایمیل‌هایی با فایل‌های ضمیمه آلوده ارسال کنند، این روش مدتی است تغییر کرده و این افراد ترجیح می‌دهند آدرس‌های URL آلوده‌ای را در ایمیل‌های مذکور جاگذاری کنند تا رایانه کاربران با کلیک بر روی این آدرس‌ها آلوده شود.

یافته‌های موسسه تحقیقاتی پروف‌پوینت نشان می‌دهد در نیمه اول سال ۲۰۱۹ بخش اعظم ایمیل‌های آلوده ارسالی حاوی لینک‌هایی به فایل‌های آلوده و نه فایل‌های ضمیمه آلوده بوده‌اند و روند غالب در این زمینه تغییر کرده‌است.

بر اساس همین بررسی در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۹ حدود ۸۵ درصد از کل هرزنامه‌های آلوده حاوی لینک به فایلی آلوده برای بارگذاری بوده‌اند و این فایل‌ها در قالب ضمیمه ایمیل ارسال نشده‌بودند. این روند در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۹ نیز به همین شکل بوده‌است.

به نظر می‌رسد افزایش هوشیاری کاربران و کلیک نکردن آنها بر روی فایل‌های ضمیمه مشکوک که موجب افزایش ناکامی هکرها شده، درنهایت این افراد را به این نتیجه رسانده که باید از روشی متفاوت یعنی گنجاندن لینک‌های آلوده برای اقناع و فریب کاربران استفاده کنند.

 

از سوی دیگر باید توجه داشت که ارسال ایمیل‌های حاوی لینک در دنیای تجارت بسیار متداول است و بسیاری از افراد نیز در مکاتبات شخصی خود دست به چنین کاری می‌زنند. از این روش، قبل از هر چیز برای ارسال بدافزارهای بات‌نت استفاده می‌شود و ارسال تروجان‌های بانکی و بدافزارهای سرقت اطلاعات در رتبه‌های بعدی قرار دارد.

 

منبع:خبرگزاری افتانا

۴۹