رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

فریب کاربران با کلاهبرداری‌های پیامکی

فریب کاربران با کلاهبرداری‌های پیامکی

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی ازشناسایی و دستگیری کلاهبردارانی خبر داد که با استفاده از ارسال پیامک‌هایی به شهروندان از آنان کلاهبرداری می‌کردند.

سرهنگ اکبر نصرتی درباره جزئیات این خبر گفت: با مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر اینکه از حساب بانکی وی مبالغی به صورت اینترنتی برداشته شده است، موضوع  در دستور کار کارآگاهان سایبری قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های صورت گرفته در روند رسیدگی به موضوع مشخص شد که شاکی پیامکی را دریافت کرده است و از طریق همان پیامک و لینکی که در آن ارائه شده بود به یک سایت جعلی هدایت شده و مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

این مقام انتظامی گفت: با اقدامات فنی و پلیسی صورت گرفته در این راستا تعداد سه نفر متهم شناسایی و ضمن اعتراف به بزه ارتکابی خود، اعلام کردند که با طراحی درگاه جعلی و ارسال پیامک‌های وسوسه‌انگیز و فریبنده به کاربران، آن‌ها را فریب داده از این طریق مبلغی بیش از یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند.

سرهنگ نصرتی با بیان اینکه بیشتر گرفتاری‌های افراد ناشی سهل‌انگاری و اعتماد بی‌جا به دیگران می‌باشد، گفت: افراد سودجو و کلاهبردار با ارسال پیامک‌هایی مانند قطع یارانه، برنده شدن در مسابقات و ... سعی در فریب کاربران هستند، پس به هیچ عنوان به پیامک‌های دریافتی ناشناس اعتماد نکرده و به لینک‌هایی که در اینگونه پیامک‌ها ارائه می‌شود مراجعه نکنید.

 

رئیس پلیس فتا استان در پایان گفت: سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) به عنوان پل ارتباطی با شهروندان بوده و  کاربران می توانند در صورت مواجهه با هر گونه موارد خلاف قانون در فضای مجازی  از این طریق با پلیس در ارتباط باشند.

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

۴۹