رفتن به محتوای اصلی
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

فضای سایبری نیازمند فکر است نه پول

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد

فضای سایبری نیازمند فکر است نه پول

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه فضای سایبری نیازمند فکر است نه پول، گفت: فضای مجازی قتلگاه جوانان ما شده و باید در این حوزه تشخیص درست بدهیم و عمل کنیم.

 سید عزت الله ضرغامی امروز (۴ شهریور) در نخستین همایش مجاهدان سایبری خراسان جنوبی اظهار کرد: در فضای مجازی باید تلاش شود که حالت دوقطبی ایجاد نشود و باید از هر چیزی که دو قطبی را در جامعه القاء می کند خودداری شود.

 

وی با بیان اینکه آحاد ملت مرزبندی ندارند و نباید اجازه قطبی شدن جامعه را بدهیم، افزود: دوستان ناآگاه و دشمنان در فضای مجازی دو قطبی ایجاد می کنند. 

 

ضرغامی با اشاره به اینکه نگاه به حوزه فضای مجازی استفاده حداکثری و از همه توان آن است، ادامه داد: مجموعه بحث های ایجابی و سلبی دو رویکرد است که باید در فضای مجازی همزمان با هم انجام شود که نتیجه بدهد.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه سازوکار وزارت ارتباطات ما به هیچ وجه با امکانات سایبری و فضای مجازی هماهنگ نیست، عنوان کرد: بحث فضای مجازی چون به سرعت و جهشی آمد مباحث حقوقی آن محدود بود اما اکنون شاهد حرکت های یک جانبه حقوقی و سلبی آمریکا در فضای مجازی هستیم اما در ایران به لحاظ حقوقی عقب ماندگی داریم.

 

وی با بیان اینکه با استفاده از اطلاعات کاربران فضای مجازی می توان بهترین خروجی را برای پیش بینی های جامعه شناسی و سیاسی داشت، افزود: اکنون جنگ تمام عیاری بین دنیای مقاومت (جمهوری اسلامی) و تمام استکبار و وابستگان منطقه ای آنان در حوزه سایبری در جریان است.

 

وی با تاکید بر اینکه جنگ در حوزه سایبری تمام عیار و با قوت در جریان است و هر روز ظرفیت های جدید ایجاد می کنند، افزود: امروز یکی از مهمترین پایگاه های دشمن مرکز سایبری امریکا در عربستان است.

 

 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به دستاوردها و خدمات عظیم انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته، گفت: دشمن تمام موفقیت های این چهل ساله انقلاب را زیر سئوال می برد و شایعه می سازد تا افکار عمومی را تحت شعاع قرار دهند که باور کنیم همه چیز دروغ و بدبختی است و نسبت به اصل دین و خدا دارند تشکیک می کنند.

 

ضرغامی با بیان اینکه جهت گیری در فضای مجازی به گونه ای است تا نقایص و کم کاری بعضی مسئولان را به مقام معظم رهبری نسبت دهند، اظهار کرد: فضای مجازی کارزار تمام عیاری است که متاسفانه ما در این حوزه اتاق جنگ در کشور نداریم اما باید همه آتش به اختیار به صورت جهادی در کارزار فضای مجازی فعالیت کنیم.

 

 به گفته وی سربازان و افسران سایبری برای انجام وظیفه و ماموریت نیاز به اجازه ندارند و تک تک آنان مسئول هستند.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه آتش به اختیار یعنی ظرفیت فضای مجازی در اختیار سربازان سایبری است، گفت: در فضای مجازی دوقطبی شدن چیزی است که دشمن به دنبال آن است.

 

 ضرغامی با تاکید بر اینکه فضای سایبری نیازمند فکر است نه پول، ادامه داد: فضای مجازی قتلگاه جوانان ما شده و باید در این حوزه تشخیص درست بدهیم و عمل کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه خستگی و انفعال بزرگترین آفت در فضای سایبری است، افزود: نیروهای سایبری باید محتوا و قالب درست و مناسب تولید کنند و با قواعد انتشار آشنایی کامل داشته باشند.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: امروز فرهنگ غنی ما نیازمند تولید جدید سایبری است و اگر این کار را نکنیم فرهنگ غنی ایرانی اسلامی دفن می شود.

 

 ضرغامی با بیان اینکه در فضای سایبری تحلیل درست و اولویت بندی کردن اصل کار است، گفت: اگر راهبرد اصلی را بدانیم و راه را اشتباه نرویم در مسیر می توانیم به ابتکار خود عمل کنیم.

۴۹