رفتن به محتوای اصلی
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

قوانین بین‌الملل و تعمیق همکاری؛ کلید حل معضلات امنیت سایبری

قوانین بین‌الملل و تعمیق همکاری؛ کلید حل معضلات امنیت سایبری

رئیس آژانس امنیت سایبری سنگاپور، از سخنرانان شاخص اجلاس سالانه بین‌المللی همکاری سایبری، در واشنگن، به شمار می‌رود.

 دیوید کوه (David Koh)، رئیس آژانس امنیت سایبری سنگاپور (Cyber Security Agency of Singapore)، طی سخنرانی در هشتمین کنفرانس سالانه بین‌المللی همکاری سایبری (ICCE) که روز ۲۳ آوریل، در واشنگتن برگزار می‌شد، اعلام کرد که امنیت سایبری، یکی از مسائل بزرگ پیش روی سنگاپور است.

وی در ادامه افزود که سنگاپور به عنوان یک کشور کوچک و متصل، خود را متعهد به اجرای قوانین بین‌الملل و هنجارهای جهانی حوزه امنیت سایبری، می‌داند.

وی گفت:

 فضای سایبری نباید از محیط فیزیکی مجزا شود. برای مثال، در زمینه حمل‌ونقل دریایی، قوانینی وجود دارد که رفتار دولت‌ها را تنظیم می‌کند. فضای مجازی نیز باید به همین روال، مدیریت شود. ضرورت و منطق وجود قوانین در حال توسعه و هنجارهای رفتاری فضای مجازی انکارناپذیر است. ما باید چنین قواعدی را به طور مطلوب، توسعه دهیم، به توافق جهانی مورد احترام برای همه کشورها برسیم و آن را به طور کامل اجرا و پیاده‌سازی کنیم. 

کوه در ادامه افزود:  سازمان ملل متحد، به عنوان تنها مجمع جهانی بزرگ و جامع، بهترین بستر برای شکل‌گیری توافق میان همه کشورها و اعمال قواعد جدید فضای سایبری، محسوب می‌شود. ما در سطح جهانی برای به دست آوردن برتری سایبری، رقابت می‌کنیم؛ اما این یک مسابقه نیست که بتوانیم به تنهایی در آن برنده شویم. تهدیدات از سراسر جهان متوجه ما می‌شود و برای مقابله با این خطرات به شرکای منطقه‌ای و بین‌المللی خود نیاز داریم. 

 

سنگاپور در سال ۲۰۱۷، پس از لندن و نیویورک، به عنوان سومین مرکز بزرگ تبادلات مالی جهان، شناخته شد؛ بنابراین، حوادث سایبری کوچک در سنگاپور، فوراً در مراکز دیگری چون لندن و نیویورک، احساس می‌شود.

 

منبع:سایبربان

۴۹