رفتن به محتوای اصلی
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

مصون‌سازی فضای‌ سایبری در برابر تهدیدات دشمن یک الزام غیرقابل انکار است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس در گفت‌وگو با پاپسا:

مصون‌سازی فضای‌ سایبری در برابر تهدیدات دشمن یک الزام غیرقابل انکار است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است مصون‌سازی فضای‌ سایبری در برابر تهدیدات دشمن به ویژه در شرایط حساس کنونی، یک الزام غیرقابل انکار است.

مرتضی صفاری نطنزی نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه پدافند سایبری کشور(پاپسا) در خصوص تهدیدات حوزه سایبری برای زیرساخت‌های با بیان اینکه درک و شناخت فضای مجازی و استفاده از آن کار ساده‌ای نیست، گفت: در آینده نزدیک علاوه بر کارکردهایی همچون ارتباطات و اطلاع‌رسانی، موضوعات نوینی همچون کارآفرینی و اقتصاد نیز در قالب فضای مجازی ظهور و بروز خواهد کرد که اهمیت بسیار بالایی دارد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ما باید فضای سایبری را در برابر تهدیدات دشمن مصون‌سازی کنیم، خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد تا در حوزه سایبری ناظر به نیازهای سازمان‌های فعال در این عرصه همچون قرارگاه پدافند سایبری کشور قانون‌گذاری کند.

 

وی ادامه داد: شورای عالی فضای مجازی، وزارت ارتباطات و شورای عالی انقلاب فرهنگی مسئولیت رصد موضوعات دراین حوزه و فراهم سازی طرح‌های پیشنهادی و عرضه آن به مجلس را برعهده دارند، البته مجلس نیز به نوبه‌ خود پیگیر خواهد بود.

 

صفاری در پایان در پاسخ به این سوال که «چرا دولت مخالف ممنوعیت فعالیت تلگرام در ایران است» نیز گفت: تصمیم گیرنده اساسی درحوزه پیام رسان‌ها شورای عالی فضای مجازی است که وزارت ارتباطات نیز بخشی از آن را تشکیل می‌دهد و لذا نمی‌توان گفت دولت در این حوزه خود صرفا تصمیم‌گیر است.

 

 

۴۹