رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

منصرف شدن اپل از ساخت خودروی هوشمند

منصرف شدن اپل از ساخت خودروی هوشمند

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در یک سال اخیر شایعات زیادی در مورد طرح فوق سری اپل برای ساخت خودروهای خودران به گوش می‌رسید، اما حالا شبکه بلومبرگ مدعی شده اجرای طرح مذکور متوقف‌شده و صدها کارمند اپل که قبلاً در قالب این طرح مشغول به فعالیت بوده‌اند به دیگر بخش‌های این شرکت منتقل‌شده‌اند.   قرار است این طرح به ابداع سیستمی برای فروش سیستم کمکی خودران محدود شود و این سیستم به شرکت‌های خودروسازی فروخته شود تا آن‌ها برحسب تمایل خود از آن بر روی مدل‌های مختلف تولیداتشان استفاده کنند.  

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در یک سال اخیر شایعات زیادی در مورد طرح فوق سری اپل برای ساخت خودروهای خودران به گوش می‌رسید، اما حالا شبکه بلومبرگ مدعی شده اجرای طرح مذکور متوقف‌شده و صدها کارمند اپل که قبلاً در قالب این طرح مشغول به فعالیت بوده‌اند به دیگر بخش‌های این شرکت منتقل‌شده‌اند.

 

قرار است این طرح به ابداع سیستمی برای فروش سیستم کمکی خودران محدود شود و این سیستم به شرکت‌های خودروسازی فروخته شود تا آن‌ها برحسب تمایل خود از آن بر روی مدل‌های مختلف تولیداتشان استفاده کنند.

 

انتظار می‌رود اولین خروجی ملموس گروه فعال در این طرح تا قبل از پایان سال ۲۰۱۶ عرضه شود. برخی منابع مطلع از درگیری‌های داخلی اپل بر سر اجرای این طرح خبر می‌دهند که درنهایت باعث شکست آن شده است. سردرگمی بر سر اهداف اجرایی این طرح از سال ۲۰۱۵ تابه‌حال باعث پیشرفت کند آن شده است.

 

یک منبع مطلع که حاضر به افشای نام خود نشده می‌گوید اجرای این طرح یک شکست کامل و غیرقابل‌باور برای رهبری اپل بوده است.

۴۹