رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

نباید اجازه دهیم فضای سایبری تبدیل به ستون پنجم دشمن شود/ پیام‌رسان‌های بومی باید اعتماد مردم را جلب کنند

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با پاپسا:

نباید اجازه دهیم فضای سایبری تبدیل به ستون پنجم دشمن شود/ پیام‌رسان‌های بومی باید اعتماد مردم را جلب کنند

یک نماینده مجلس گفت: پیام‌رسان‌های بومی باید اعتماد مردم را جلب کنند.

 ولی ملکی نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی درگفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه پدافند سایبری کشور (پاپسا) در خصوص وضعیت پیام‌رسان‌های بومی و نحوه رقابت آنها با سرویس‌های خارجی با اشاره به وابستگی مردم به خدمات‌رسانی یک عامله گفت: در حوزه تجارت هر عاملی در پلکان تجاری اول، دوم و سوم قرار گیرد در اذهان مردم باقی خواهد ماند.

 

ملکی با اشاره به اینکه قبل از اقدام ایران برای داخلی‌سازی خدمات پیام‌رسان‌ها، تلگرام خدمات‌رسانی خود را آغاز کرد گفت: تلگرام ازدیدگاه تجاری‌سازی در رده نخست، اذهان عمومی را اشغال نموده است. 

 

وی درخصوص جایگزین‌سازی تلگرام با نسخه‌های داخلی ادامه داد: به نظرم ما در گام نخست نیازمند افزایش کیفیت خدمات هستیم و نکته‌ای که حائز اهمیت است مقابله درست با شایعاتی است که مدعی می‌شوند اطلاعات کاربران در شبکه‌های اجتماعی بومی مورد دسترس و دستبرد قرار می‌گیرد.

 

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه فضای سایبری عملا درحال انجام وظایف ستون پنجم دشمن شناخته می‌شود؛ گفت: درگذشته اطلاعاتی از سوی ستون پنجم در دست دشمن قرار می‌گرفت و مبنای عمل آنها قرار می‌گرفت لیکن در دنیای کنونی جنگ سایبری باشدت گسترده تری صورت میگیرد و عملا ما از طریق فضای سایبری و به راحتی مهمترین اطلاعات خود را در اختیار دشمن قرار می‌دهیم.

ملکی در پایان با تاکید بر اینکه منظور ما عدم استفاده از ظرفیت‌های فضای سایبر نیست، افزود: معتقدیم باید در کنار استفاده از ظرفیت‌ها مراقبت لازم در حوزه‌های تهدید‌محور صورت گیرد که قرارگاه پدافند سایبری کشور یکی از مراکز مهم در این زمینه است. 

۴۹