رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

نسخه دوم اپلیکیشن گوگل Allo

نسخه دوم اپلیکیشن گوگل Allo

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ حدود یک ماه از زمانی که گوگل جدیدترین اپلیکیشن پیام‌رسان خود موسوم به Allo را رسماً منتشر کرد می‌گذرد. اگرچه پیش‌ازاین گوگل چندین اپلیکیشن پیام‌رسان دیگر را نیز توسعه داده و بسیاری از کاربران به این اپ‌ها انتقادهای شدیدی داشتند، اما باید گفت که Allo تا به اینجای کار عملکرد بدی نداشته است. در حال حاضر تعداد دانلودهای این پیام‌رسان در فروشگاه‌ پلی‌استور بین ۵ تا ۱۰ میلیون بوده و بیشتر نظراتی که کاربران برای آن ثبت کرده‌اند، مثبت است.

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ حدود یک ماه از زمانی که گوگل جدیدترین اپلیکیشن پیام‌رسان خود موسوم به Allo را رسماً منتشر کرد می‌گذرد. اگرچه پیش‌ازاین گوگل چندین اپلیکیشن پیام‌رسان دیگر را نیز توسعه داده و بسیاری از کاربران به این اپ‌ها انتقادهای شدیدی داشتند، اما باید گفت که Allo تا به اینجای کار عملکرد بدی نداشته است. در حال حاضر تعداد دانلودهای این پیام‌رسان در فروشگاه‌ پلی‌استور بین ۵ تا ۱۰ میلیون بوده و بیشتر نظراتی که کاربران برای آن ثبت کرده‌اند، مثبت است. اولین نسخه‌ی منتشرشده‌ی Allo امکانات خیلی زیادی ندارد اما تمام قابلیت‌هایی که در حال حاضر در این پیام‌رسان ارائه می‌شود همگی به‌خوبی کار می‌کنند.

 

البته می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیتAllo، این است که دستیار شخصی گوگل اسیستنت در این پیام‌رسان در دسترس کاربران قرارگرفته است. علی‌رغم اینکه شاید بسیاری از افراد چندان به ایده‌ی دستیار دیجیتال اهمیت ندهند، اما واقعیت این است که Google Assistant بخش مهمی از تکنولوژی تلقی می‌شود که با دیگر اپلیکیشن‌های مشابه، تفاوت‌های بسیار زیادی دارد.

 

علاوه بر این، هم اکنون گوگل در حال کار بر روی یک به‌روزرسانی بزرگ برای Allo است. بنا به آنچه Derek Ross در قالب یک پست در گوگل‌پلاس منتشر کرده، نسخه‌ی دوم اپلیکیشن پیام‌رسان موردبحث، یک صفحه‌ی خوش‌آمد گویی اولیه Splash Screen دارد و همچنین از چت‌های تک‌رنگ پشتیبانی خواهد کرد. افزون بر آنچه گفته شد، بسیاری از باگ‌ها در نسخه‌ی دوم Allo رفع شده و عملکرد این اپلیکیشن ارتقا یافته است. با توجه به اینکه نسخه‌ی کنونی اپ یادشده پس از اجرا یک صفحه‌ی سفید را نشان می‌دهد تا محتویات آن بارگذاری شود، ایجاد یک صفحه‌ی اسپلش‌اسکرین و نمایش لوگوی Allo پس از اجرای این پیام‌رسان یک تغییر مثبت محسوب می‌شود. این ویژگی به‌خصوص برای افرادی که از گوشی‌های قدیمی‌تر اندرویدی بهره می‌برند می‌تواند بیشتر مفید باشد چراکه در چنین دستگاه‌هایی، پس از اجرای Allo چند ثانیه طول می‌کشد تا این اپلیکیشن به‌طور کامل بارگذاری شود. قابلیت چت‌های تک‌رنگ نیز باعث می‌شود تا بتوانید صفحه‌ی گپ خود را به شکل سیاه‌وسفید درآورید.

 

متأسفانه به نظر می‌رسد به‌روزرسانی جدید Allo امکان پشتیبانی از چند دستگاه و نیز پشتیبانی از اس‌ام‌اس را ارائه نمی‌دهد اما این قابلیت‌ها به‌احتمال‌زیاد درحال‌توسعه هستند. لازم به ذکر است که بنا به گفته‌ی Ross، در نسخه‌ی دوم Allo بهینه‌سازی‌های بسیار زیادی انجام‌شده که در عملکرد بهتر آن تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت. همچنین هنوز مشخص نیست که دقیقا چه زمانی این بروررسانی از طریق گوگل‌پلی‌استور در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت، اما امیدواریم به‌زودی اطلاعات بیشتری در این مورد منتشر شود. اگر شما هم اکنون از پیام‌رسان Allo استفاده می‌کنید بد نیست بدانید در همین نسخه نیز تعداد بسیار زیادی ترفند وجود دارد که می‌توانید با این اپلیکیشن انجام دهید.

۴۹