رفتن به محتوای اصلی
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

نصیحت بیل کلینتون به ترامپ: بودجه بیشتری را صرف امنیت سایبری آمریکا کن

نصیحت بیل کلینتون به ترامپ: بودجه بیشتری را صرف امنیت سایبری آمریکا کن

رئیس‌جمهور اسبق آمریکا اعلام کرد دولت دونالد ترامپ باید بیشتر بودجه دفاعی این کشور را صرف امنیت سایبری کند.

 بیل کلینتون، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا روز گذشته از دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی این کشور درخواست کرد بیشتر بودجه دفاعی کشور را صرف امنیت سایبری آمریکا کند.

وی این اظهارات را در اورلاندوی فلوریدا بیان کرد و گفت: ما فقط ۵ درصد از بودجه دفاعی را -بر اساس آنچه گزارش شده- صرف امنیت سایبری کشور می کنیم. بیشتر کارشناسان بر این باورند که امنیت سایبری یک تهدید جدی است و ما باید اقدامات بیشتری برای مقابله با آن انجام دهیم.

کلینتون در ادامه افزود: ما حتی درباره این سناریوی بد کتاب هم نوشته‌ایم به این امید که شما بگویید «عجب کتاب خوبی». سیاست های من هر چه که باشد، من می خواهم این کشور اقدامات بیشتری در این حوزه انجام دهد.

بیل کلینتون به منظور معرفی کتاب جدیدش با عنوان «رئیس‌جمهور گم شده است» در مراسمی در فلوریدا شرکت کرد. بیل کلینتون این کتاب را به همراه «جیمز پترسون»، نویسنده معروف آمریکایی نوشته است.

 

دونالد ترامپ در ماه سپتامبر سال جاری میلادی بودجه ۶۷۴ میلیارد دلاری آمریکا را برای سال مالی ۲۰۱۹ (که از اول اکتبر ۲۰۱۸ آغاز شده است) امضا کرد. وزارت دفاع آمریکا پیشتر اعلام کرد در سال مالی ۲۰۱۸، ۸.۵ میلیارد دلار صرف حفظ امنیت سایبری کشور شده است.

۴۹