رفتن به محتوای اصلی
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

نمایش تصاویر خصوصی ،خود انتحاری در فضای مجازی است

نمایش تصاویر خصوصی ،خود انتحاری در فضای مجازی است

رئیس پلیس فتا کردستان:نمایش تصاویر خصوصی ،خود انتحاری در فضای مجازی است

رئیس پلیس فتا استان کردستان با اشاره به کشف یک پرونده انتشار اطلاعات خصوصی در اینستاگرام، گفت: نمایش تصاویر خصوصی در پروفایل شخصی با خود انتحاری در فضای مجازی همراه است . 

 سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان در تشریح این خبر اظهار داشت: خانمی ضمن مراجعه به پلیس فتا مدعی بود شخصی ناشناس از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با یک حساب کاربری جعلی و با استفاده از یک آی‌دی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی وی کرده و با انتساب مطالب غیراخلاقی به بنده، حیثیت من را در بین آشنایان و دوستان به مخاطره انداخته و مشکلاتی را در خانه و دانشگاه برای من ایجاد کرده است، لذا به دلیل حساسیت، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ دانش پور گفت: تحقیقات کارشناسان فتا جهت شناسایی متهم از طریق آی دی که تنها سرنخ کارشناسان بود آغاز شد و با اقدامات فنی و مهندسی متهم مورد شناسایی  قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و به این پلیس انتقال داده شد.

وی افزود: متهم پس از مواجهه با مستندات لب به اعتراف گشود و هدف خود از این اقدامات را انتقام‌گیری عنوان و گفت شاکیه به پیشنهاد دوستی من جواب رد داده بود و با فرد دیگری دوستی داشت و این دلیل انتقام‌جویی من بود.

این مقام انتظامی ادامه داد: هم‌وطنان گرامی باید به این نکته توجه کافی را داشته باشند که پروفایل‌ها و حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی مختلف آلبوم عکس خانوادگی نمی‌باشد و باید مراقب حریم خصوصی خود در این فضا باشند.

رئیس پلیس فتا استان کردستان بیان داشت: تصاویر خصوصی کاربران در شبکه‌های اجتماعی راحت‌ ترین شیوه برای سوءاستفاده مجرمین با انگیزه‌های مختلف ازجمله انتقام‌جویی و نقض حریم خصوصی است.

دانش پور در ادامه توصیه‌های خود گفت: هم‌وطنان گرامی بایستی آگاه باشند که تصاویر انتشاریافته در فضای مجازی به‌ صورت کامل قابل‌حذف نیستند پس بهترین راه برای این مهم پیشگیری هست.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد : شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir  قسمت ثبت گزارش‌ها مردمی اعلام کنند.

 

منبع:پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا

 

 

 

۴۹