رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

نیازمند ایجاد گردان‌ سایبری با محتوا و ساختار جدید هستیم

نیازمند ایجاد گردان‌ سایبری با محتوا و ساختار جدید هستیم

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان گفت: امروز نیازمند به ایجاد گردان‌ سایبری با محتوا و ساختار جدید هستیم و پیش از اینکه بخواهیم‌ نیروی امدادی را وارد منطقه کنیم، باید با گردان فضای مجازی وظیفه و رسالت خود را انجام دهیم.

 سردار «مظاهر مجیدی» فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان  در آیین افتتاحیه کارگاه توانمندسازی تولید محتوای شبکه مردمی انقلاب در فضای مجازی با بیان اینکه سپاه بر اساس تهدیدات  روز و سقف آن ساختار خود را تعیین می‌کند، اظهار داشت: در دو دهه اول انقلاب چیزی که اهمیت داشت سازمان رزم بود و گردان‌های مختلفی راه‌اندازی و در مأموریت‌های مختلف از آنها استفاده شد.

وی بیان کرد: در بزنگاه‌هایی که نیاز بود از این گردان‌ها استفاده کردیم و نتیجه خوبی هم گرفتیم؛ همچنین بزرگترین رمز پیروزی ما این بود که از گردان‌های احتیاط به موقع و درست استفاده کردیم.

مجیدی با بیان اینکه در گردان‌های رزمی شناخت زمین و زمان اهمیت زیادی دارد، گفت: امروز نیاز به ایجاد گردان‌ سایبری با محتوا و ساختار جدید هستیم و پیش از اینکه بخواهیم‌ نیروی امدادی را وارد منطقه کنیم باید با گردان فضای مجازی وظیفه و رسالت خود را انجام دهیم.

وی اضافه کرد: برنامه ‌ریزی‌ لازم جهت ساختار دادن به این گردان‌ها توسط بسیج صورت گرفته اما باید برای رسیدن به موفقیت سختی‌ها و مشکلات را طی کنیم.

فرمانده سپاه همدان با بیان اینکه امروز نیاز است تا از سطح توانمندی بالایی برخوردار شویم، گفت: برای گردان سایبری مرزهای زمین و زمان در هم شکسته و زمان به حداقل رسیده است به گونه‌ای که حتی در نیمه‌ شب هم در فضای مجازی باید عملیات انجام شود. همچنین قلمرو و زمین در گردان‌های سایبری بسیار وسیع است و زمین مشخصی ندارد بنابراین توانمندی ما باید در فضای سایبری از همه بیشتر باشد که با آموزش، برنامه‌ریزی و تلاش این سطح بالاتر‌ می رود.

در این آیین مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه انصارالحسین (ع) همدان نیز عنوان کرد: امام (ره) پس از خاتمه جنگ خطاب به فعالان فرهنگی می‌فرمایند «کار بچه‌های جنگ‌ تمام شده ولی جنگ شما تازه شروع شده است»، فرمایش ایشان این منظور را می‌رساند که عملیات‌ها از این پس باید در حوزه هنر و ادبیات صورت گیرد و هنرمندانه باتوجه به سلیقه و خواست مخاطب جلو رفت.

حسین ربیعی با بیان اینکه امروز بسیج پرچمدار اصلی جریان ارزشی و انقلابی ما در فضای مجازی است، ادامه‌ داد: اگر تولیدات ما متناسب با نیاز مخاطب صورت نگیرد، نتیجه مورد نظر را نخواهیم داشت.

 

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تأکید بر فعالیت سالم در فضا‌ی مجازی در سخنرانی خود در سال ۹۴ فرمودند «باید از انفعال در عرصه فضای مجازی خارج شویم»، افزود: معتقدم بسیج در راستای فرامین رهبری‌ قدم برداشته و امروز چتر بسیج بر سر همه فعالان‌ فضای مجازی گسترده شده و به طور قطع در این جنگ تمام عیار دشمن، پیروزی از آن ما است.

 

منبع:خبرگزاری دفاع مقدس

۴۹